1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Diskutim rreth testit TOEFL

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga alking1, 24 Qershor 2018.

 1. alking1

  alking1 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje! Pata deshir te pyes ndonje nga forum rreth testit TOEFL dhe nivelin e veshtirsis se kti testi. Faleminderit!
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Nuk eshte shume i veshtire si test.
  Une pa kurs, vetem me disa tutoriale ne youtube kam marre 83 pike qe dmth B2 (qe eshte zakonisht niveli qe kerkohet ne universitet).
   
 3. alking1

  alking1 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Me duhen 90 pik ne menyr qe te vazhdoj studimet ne Universitetin e Vienes. E njoh gjuhen angleze kogja mire, a eshte e mundur qe te marr kto pik me kualifikimin e duhur duke marr trajnime specifike ne kete fushe?
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po patjeter nese ben kurs atehere do e kesh me te thjeshte.
  Cfare universiteti eshte ?
  Po IELS e pranojne ? Sepse eshte me i thjeshte. Ose Aptis.
   

Shpërndaje faqen

Loading...