1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim rreth kryptove 2019

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga BurimBushi, 24 Gusht 2019.

?

BTC ne fund te vitit 2019 do te jete ?

1. 10k

8.3%
  2. 15k

50.0%
  3. 20k

25.0%
  4. 50k

16.7%
  1. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    327
    Pëlqimet:
    67
    Pikë nga trofetë:
    53
    Nuk po diskuton askush per krypto, e dashta me kriju nje tem te diskutojm cilet coins jane me te mira per hodl,
    dhe cilat kan potencial per tu rritur n2x->20x.

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,366
    Pëlqimet:
    389
    Pikë nga trofetë:
    138
    Nuk po ka më interes për atë. Të vetmit që interesohen jane ata që merren me gjëra ilegale.

perrex dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
  3. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,438
    Pëlqimet:
    1,071
    Pikë nga trofetë:
    358
    :(

"If you don't believe me or don't get it, I don't have time to try to convince you, sorry" - Satoshi Nakamoto

BurimBushi dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
  4. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    327
    Pëlqimet:
    67
    Pikë nga trofetë:
    53
    Sa per kete nuk pajtohem, trading osht dhe do te mbetet mundesia me e mire per te fitu, tash dikush me krypto e dikush me forex ajo nvaret secila ju pershtatet me shum.

5. Jãşhť'Sşeriĕ

Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,539
    Pëlqimet:
    432
    Pikë nga trofetë:
    178
    Mbasi btc pothujse arriti 20k dhe ra down shum keq dhe mbas asaj u zbuluan edhe shum skena piramidale shum njerz humben besimin n'crypto gjithsesi besoj qe renia e bitcoin ne ate menyr ishte e qellimshme per te ekspozuar personsa qe jan mar me skena piramidale duke i mar njerzve pare dhe duke i premtu fitime te mdhaja.

Deri ne fund te 2019 nuk besoj te shkoj me shum se max 14k dhe te rri aty bohet fjal, jo me shku 15k dhe me ra mrena dites.

BurimBushi pëlqen postimin.
  6. Poshnjari

Postimet:
    1,366
    Pëlqimet:
    389
    Pikë nga trofetë:
    138
    Ndonse nuk kam mbaruar ekonomikun por dy gjëra i kam kuptuar. Fillimisht duhet të kuptojmë përse ekziston paraja. Është një përrallë që dikush mund të fitojë para vetem duke mbajtur pc ndezur dhe të flejë gjumë. Kam bërë kaq shumë kërkime dhe asnjëri nuk më është përgjigjur me fjalë të thjeshta çfarë derqin problemesh zgjidhen dhe përse përdoren?! Për mua nuk ka përgjigje prandaj edhe nuk ka përgjigje, se përndryshe do ta kisha gjetur përgjigjen. Unë e di që dikush do më jap 1€, dollarë, Lekë apo çfarë do monedhë tjetër se do i jap një kile grosh (fasule). Kurse me BTC nuk ka logjikë.

7. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    327
    Pëlqimet:
    67
    Pikë nga trofetë:
    53
    Shume e thjeshte eshte kjo pune, cryptot mund te perdoren si zavendsim i parave, pse te mbajm parat ne kulet me veti, por te kemi vetem telefonin te bejm pagesa, a nuk osht ky nje revolucion a! Por prap shtetet e forta si USA nuk dojn ta bejne kete gje sepse $ i tyre bie posht dhe se nuk mund te kontrollojne cryptot.

wolf_mc12 pëlqen postimin.
  8. Poshnjari

Postimet:
    1,366
    Pëlqimet:
    389
    Pikë nga trofetë:
    138
    Gjithsesi unë kam mëse dy vjetë që pagesat i bëjë me kartë dhe nuk mbaj kesh. Po pres të futet në funksion apple pay ose google pay dhe ja ku u zgjidh edhe ky problem. Pra nuk është ajo arsyeja e cypto. Është më i thellë dhe për gjera ilegale.

9. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    490
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    43
    Qellimi kryesor eshte DECENTRALIZIMI ,e tani shume e shume tjera, ti vazhdo me Fiat digitale qe ka nje inflacion vjetor 3%,qe te kuptosh gjithe kete lexo historine rend se qka ka ndodhe me 1971 ,tani sdo te besosh me ne Fiat :rolleyes: ,shiko Venezuelen per momentin e kupton.

Laurent dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
  10. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,539
    Pëlqimet:
    432
    Pikë nga trofetë:
    178
    Ke provu naj her tbosh biznes n'usa dhe tkesh 5k usd fitime nga shitjet dhe 2.4k usd ti mari shteti per taksa? Jo pra btc ka benefitet e veta dhe nji nga kto esht qe ska taks po vetem transaction fee nese cdo biznes futet ne epoken e zhvillimit ti mund tbosh gjithcka me btc po nshqipri 98% e bizneseve akoma nuk pranojn pagesa me kart krediti e le mo btc..

Laurent, BurimBushi dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
  11. Jãşhť'Sşeriĕ

Postimet:
    1,539
    Pëlqimet:
    432
    Pikë nga trofetë:
    178
    Do thush ti si do zhvillohet shteti nese ska taksa ja pra ku jemi kaq vite na grisi shteti xhepat dhe shqipria ngeli byth kazani ndersa cunat e gocat e polotikanve shesin pordh me lloj lloj makinash e pushime neper bora bora me leket e qytetarve

12. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,438
    Pëlqimet:
    1,071
    Pikë nga trofetë:
    358
    Ske kuptuar asgje, se ai qe sdi te pakten lexon. E ne ktu nuk do rrim te mbushim ty mendjen. Ktu eshte dallimi midis injorantit dhe dikujt qe eshte i zgjuar. Njeri nese nuk e di dicka lexon dhe e meson e tjetri sdo tja dije. Ti je ky i dyti. Kto pyetjet qe ben ti i ke te gjitha pergjigjet ne internet. Perallat lexoi kur tflesh se ato nuk jane peralla dhe njerezit kane fituar me verte.

Shife pra venezuelen si njerezit po mbijetojne nga bitcoin, ku leku i tyre ka vite qe zhvlersohet me rritme te papara dhe akoma vazhdon.

13. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    327
    Pëlqimet:
    67
    Pikë nga trofetë:
    53
    "Per shqiptarin" a e di kur i intereson tregu i cryptove ...
    Ather dhe vetem ather kur te rritet 10x e ather thot wow pse skem investu :D :eek:

Elion1 pëlqen postimin.
  14. Poshnjari

Postimet:
    1,366
    Pëlqimet:
    389
    Pikë nga trofetë:
    138
    Nga ajo nuk kemi ecur dhe skemi kurrë për të ecur ne shqiptarët. Shqiptarët nuk e dinë akoma se çfarë janë taksat dhe jo më pastaj përse paguhen.

15. Poshnjari

Postimet:
    1,366
    Pëlqimet:
    389
    Pikë nga trofetë:
    138
    Mos e ngatërro me venezuelen. Ti nuk e ke iden se përse ndodhin ato që ndodhin atje. Nëse do të mësosh bëjë disa kërkime dhe shiko se çfarë plazhe ka venezuela dhe pse kerkon amerikani të futet atje. Pastaj hajde dhe më trego përralla mua për inflacion.

16. Bushido King

Postimet:
    490
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    43
    Ne rregull eshte ,te gjithe e kane bindjen dhe qendrimin e vet,te gjithe mund te gabojme ,vetem koha e deshmon te verteten.

Elion1 dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
  17. Bushido King

Postimet:
    490
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    43
    Mos te eskalon tema ne diskutime te kota ,por siq ka pyetur krijuesi i temes ,per Coins qe jane te mira per Hodl ,kush ka preferenca ti shkruaj.Nje shembull i mire i suksesit te muajve te fundit eshte ChainLink qe pati nje rritje shume te madhe ,kesi coins duhet por qe jane para boom.

18. eby

eby Anëtar Aktiv

Postimet:
    191
    Pëlqimet:
    73
    Pikë nga trofetë:
    38
    Monedhat virtuale...?!! eshte si puna e vezes ne Ksamil Ku ne Korrik-Gusht vetem dy muaj nje Veze kushton 900 Lek ( 7.5 Euro ), dhe 10 muaj te tjera kushton 10 Lek (0.1 Cent). Kjo ishte ne temrin e ironise, por nuk me duket normale qe Btc nga +20K ne nje periudhe te shkurter te shkoj ne -2.3k.

Poshnjari dhe BurimBushi pëlqejnë postimin.
  19. BurimBushi

BurimBushi Anëtar Aktiv

Postimet:
    327
    Pëlqimet:
    67
    Pikë nga trofetë:
    53
    Sa mendon se ChainLink ka potencial per tu rritur ?

20. Bushido King

Postimet:
    490
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    43
    Eshte rritur tashme shume ,por une e mora si shembull po te investohej para se te bente boom,duhet research per coins tjera.Dhe pasi qe jemi ende ne gjume me cmimet spo ka edhe shume ngritje te madhe te ndonje coin.

Shpërndaje faqen

Loading...