1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Diskutim per Yt Monetize?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga getrich, 9 Prill 2019.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ndoshta 100% jo, por mbi 90% eshte.
   
 2. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38

  ke cekur: ''Ke filluar te ngarkosh video nga momenti qe mesove se google ndryshoj politiken e youtube.''
  me beso 100% kjo nuk eshte e vertet kjo qe thua sepse une punoj gogja shume kam pune fitore qe bej jasht interneti me orar te plote, kam familje dhe mundohem ti kushtoj kohe atyre dhe bej pune interneti ku punoj ne fiverr, me youtube, websit design , logo desig, banner e shume tjera sa i perket dezajnit po ashtu krijoj video ne anglisht dhe shqip gjithe kohe nuk me premton asnjeher skam shiqu se kur te postoj por kam bere kto varesisht nga koha qe kam pasur.
  Ne fillim duket ne forum qe kam postu pak linke por edhe vet pelqeimet qe kam marr tregojn se kam shpernda njohuri ketu ne forum.
  Nese vertet nuk ju pelqen mnyra dhe angazhimet qe kam bere ne forum dhe youtube ska problem do pauzoj per kohe te gjat dhe te filloj ne anglisht.
  Te shofim se kush po shfaqet ne youtube qe ben ate qe une bej.
   
 3. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,003
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  Mos e ktheni temen ne inate personale dhe kungja , po kqyrni lypni hulumtoni ta ndihmojm njoni tjetrin se me bo mire gjen mire kaq .
  Jemi popull i vogel te bashkpunojm te perparojm
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ajo është e vërtetë, por sesi me vjen kur dikush flete si kopetent per gjëra që as vetë nuk e di.
  Kur dikush kërkon nje ndihmë tjetri thote shiko videot e mia. Çfarë është kjo pergjigje apo ndihmë? Më shumë shkronja ka firma sesa komenti. Nejse...
  Problemi i caktivizimit jemi vetë ne dhe jo google.
  Nuk e di se nga sa kohë merresh me web, por para 3-4 vitesh ads nga Adsense shfaqeshin per bukuri ne site shqiptare, deri në momentin që filluan disa adoleshent që menduan se ishin më te mençur se inxhinierët e Google, se mesuan si perdoret proxy dhe gjetën script. Filluan dhe postonin foto me shuma që vetëm foton morën si kujtim nga google.
  Filloi youtube. Oburra se plasi peshku, u be deti kos. Kopjo video nga te tjerët futi nje logo, futi nje slow, futi nje fast, futi nje pasqyre se do behemi milionera. Duhet te sensibilizohemi se si bëhen paratë. Edhe fabrika e parave do pune, kerkon mirëmbajtje.
  Qe te mos dalë përsëri nga tema. Duhet pune, pune dhe vetem puna. Diçka unike dhe orgjinale.
   
  @science pëlqen postimin.
 5. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ajo është e vërtetë, por sesi me vjen kur dikush flete si kopetent per gjëra që as vetë nuk e di.
  Kur dikush kërkon nje ndihmë tjetri thote shiko videot e mia. Çfarë është kjo pergjigje apo ndihmë? Më shumë shkronja ka firma sesa komenti. Nejse... rrena deri ku ska ma pa asnje baz. Ti nime sqenke njeri bre.
  Une mendova qe kupton po ti spo kuptojshe hiq bre.
  Linke linke ma teshe bothen me kto linke. Shiqo videon sepse ne video spjegohet 500% me shume se ne tekst epr ate thash sa um humb kohe per 1 pike qe e kam spjegu me video shko shiqo videon edhe merr besh me mire. Pahhhh cfare njerz , zot o zot cfare njerez.
  Me shqiptar ban mir per bes kush sta din edhe nese i mson prap te njet jan flas per disa kshtu qe zoti te udhezoft por skoke kun se paske inat dikun tjeter e mezi ske prit me hy ne kete chat e me fol.
   
 6. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mua ne nje kanal sapo ma ndalen monetize , me 10k subs pa as ni copyright apo strike , dijeni qe te gjithve do ku hiqet monetize tani sdi qka osht ka ndodh te behemi bashk te gjejm ndonje ide
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nga momenti qe gjuha shqip nuk pranohet dhe nuk suportohet nga google nuk mund te bëjmë asgjë, mjerisht.
  Por nuk te dërguan ndonjë email pse te ndalën?
   
 8. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kanali s kishte lidhje me shqip ishte top usa , ska ardh kurfar arsye vetem e kan ndal edhe mundesi apliki mbas 30 dite .
  sdi qka osht tu ndodh
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kete me mundesi aplikimi pas 30 ditesh hera e pare qe e degjoj. Mos ke patur probleme oret.
   
 10. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Qka po thu o shoku , une kam 18 mij or shikime vetem 28 ditet e fundit
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,158
  Pëlqimet:
  716
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une te bera nje pyetje, nuk te thashe dicka konkrente pasi si te kam thene me larte hera e pare po e degjoj.
   
 12. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,003
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  A ja kan ndal nej kujt tjeter monetize keto dite , dhe a ka marr nej kush monetize aproved , lajrmonu o popullat
   
 13. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  105
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  un kam 9K subs afer 3M shikime krejt videot shqip dhe skam pas asnjeher problem me monetize as me ndonje verejtje apo paregullsi po tash masi pi shoh qe shumica po kan probleme u ndalohet monetize ndosha edhe mua po nese me ndodh ju tregoj
   
 14. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  301
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po shoku ashtu del .
  Ishalla nuk t kap sistemi vlla ishalla shpeton
   
 15. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  105
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  e se di per cka mem kap sistemi vlla nese skam video tvjedhta nese skam thumbnail tvjedh muzika etj sdi per cka po edhe ka mundsi si dihet
   
 16. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,003
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  une kam pas video t mira nga viti 2015 , muzika t mia , thumbnail t mia , gjithqka origigjinale , as share si kom bo kurr 10k subs , mbi 10 milion edhe n fund ta ndalin monetize , si e spejgon ti kete ? sistemi yt osht tu ndal monetize sic kan than antart ma lart
   
 17. Beniidrizi

  Beniidrizi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  105
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  38
  ndoshta edhe mu mundet mem ndodh e njejta gje por spo e kuptoj pse ta ndalojn ti edhe tjerve kur gjithcka funksionon sipas regullave te yt dhe i permbahemi regullave se per ato qe bejn copy ose mundohen tbehen me tmencur se google e yt ata vet e kerkojn
   
 18. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,003
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  nuk e di vlla , ose e kan sistemin qe automatik ose diqka so n rregull
   
 19. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  shiko si eshte puna. qe nga koha kur pewdiepie u sulmua nga media FAKE NEWS, dhe u akuzua kot se koti, filloi adpocalipse (dmth apokalipsi i reklamave - kane dhe humor jo per gje..) dhe qe prej asaj kane pasuar edhe dallge te tjera pezullimesh dhe shtrengimesh.
  Pra me pak fjale nese ti ke nje kanal dhe thjesht ben komente, nese komenton ndoshta psh edhe nje aksident mund te demonetizohesh.

  E gjitha kjo eshte sepse kompanite e medha momentalisht "kane frike" te etiketohen cdo gje qe mbaron me -ist apo -fob.
  por kjo eshte vetem per personat dhe indivitet se per stacionet e medha televizive etj nuk ka probleme te tilla
  urojme qe ne vitet ne vazhdim kjo faze cyryklleku te mbaroje por do marre kohe ky muhabet.
  Pra te te mos keni probleme me youtube, pervec punes se copyright, nuk duhet te trajtoni tema per politike, emigracion, islam, anti lbgt, sic bisedojne edhe keta miqte tane ketu
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 20. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,003
  Pëlqimet:
  247
  Pikë nga trofetë:
  143
  Materialet e mia skan pas as copyright , as tema politike , emigracioani , islam , anti , drog apo ndonje gje , thjesht edukative kan qen gjitha .
   

Shpërndaje faqen

Loading...