1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Per Deep Web

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga Gevio, 5 Shtator 2015.

 1. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  i ke ble? dmth sle dal scammed? Intersante. Mua me iken $1000 per shengjin :( doja te beja nje pashaport fake. Do noi njeri legit apo kujt i zihet bese ditetve te sotme
   
 2. Skrapari Studio

  Skrapari Studio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  44
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shiko neper kto marketet e medhaja o plak dhe bazohu te vleresimet qe kan ber bleresit e tjere
  si e thash na i blerje te vogel bej jo me shuma marramendese qe edhe po dola huq seshte se humbas gje

  per pashaporta gjera un skam kerku se sme kan hy ne pun me then te drejten
   
 3. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  po ku po merret gje vesh aman. Cdo gje duket pa naj review te sakte. vk kot behen kto gjona te medhaja 99.9 % jan scam aty. Mir e ke ti bej naj blerje te vogel dhe nese humb mos me te djeg shume. Kto jane gjith nigerian apo indian.
   
  Skrapari Studio pëlqen postimin.
 4. fatmir tr

  fatmir tr Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  mesa kam par un rreth 90% e atyre jan scam pa diskutim
   
 5. UnSeen

  UnSeen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  osht problem me ra tamon nfaqe qe nuk osht scam se ato nuk munesh mi gjet ngoogle,duhesh me njoft najkon per kto pun
   
 6. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  431
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  a te kan fumksionuar rty ato metoda qe ke marr nga atje?
   
 7. Mr.Gh0$T

  Mr.Gh0$T Anëtar Aktiv

  Postimet:
  489
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  Hi,
  Qysh ka then antari me lart qe jan disa faqe free dhe disa faqe qe kerkojn $ per tu regjistru ... Kam pas hyr me nje website dhe ajo ishte per tgjitha lloj te drogave / armeve / passaport/id fake etj etj ... Dhe gjithashtu websitja te jepte 0.01BTC per te bler gjera ne ate website i shija te gjith Sellerat ( Shitesit ) me rrall dhe ata kishin 1304 Trust dhe Like dhe Comment ... kur hodha nje postim ( How to earn btc in your browser ) dhe e bona qe ta blinin vetem per 10$ edhe morra 20 msg qe thoshnin ( You're are a best seller i give you money and you give me your method for earn btc in browser ) sepse njerezit ne ate website kerkojn me shum qe kan Trust dhe Like un kisha 17 dhe me erdhen 20 msg!
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  933
  Pëlqimet:
  648
  Pikë nga trofetë:
  173
  deepwebi , 50 deri 70% jan mashtrusa pasi qe te gjitha pagesat jan me BTC(anonymous) , mos besoni gjithqka qe lexoni deepwebi me shum ka krijuar polemika rreth emrit te vet dhe njerzit jan kurioz dhe per ate arsyje duan ta dine se qfar ka dhe hyjn mashtrohen me oferta (mashtruese per mendjen e njerzve random) , aty ka lloj lloj oferta shembull shesin telefona te vjedhur , arme ilegale qe jan bere vrasje me to , droga te ndryshme etj , pra gjithqka qe vepron ne deepweb eshte ilegale dhe madje eshte e ndaluar edhe akcesimi ne deepweb ne shum shtete nga organet e shtetit.
   
  Last edited: 11 Tetor 2018
  @science, Universal dhe Mr.Gh0$T pëlqejnë postimin.
 9. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  E kam provuar edhe eshte shum i tmershem haha.
   
 10. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  217
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nuk eshte qe ndodhen ne deepweb, por eshte qe motoret e kerkimit nuk te japin qasje. Eshte gabim te mendohet se pjesen e 96% e permban deepweba me onion exten.
   
 11. bass-ri

  bass-ri Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Sikur edhe faqet e internetit pergjithesi, edhe ne dark web ka faqe phishing. Ka te verteta edhe phishing, total klonim si origjinales.
  Dark web eshte porcioni i deep web qe mirret kryesisht me veprime ilegale. Deep web eshte pjese e WWW, world wide web, qe nuk indeksohet nga motorret e kerkimit - sdo me thene qe eshte ilegale. Pra, ne deep web mundet me qene databaza (http) e nje kompanie, qe mos me mujt me kerku ne motorret e kerkimit "databaza e X".

  Sa i perket qe jane "scam", nuk eshte e vertet, e kom vertetu vet, kom ble produkte ne dark web, gjithqka eshte ne rregull. Por, duhet gjithsesi me pas kujdes. Kanihere ma mire eshte mos me hy anej. Sa i perket kamerave "live" qe e ekzekutohen njerzit, ka qene spekulim, se paku deri me tani, sepse askush nuk ka mujt me pru evidence konkluzive qe ato ekzistojne. Sherbimet per vrasje me pagese, perkundrejt "red rooms" ekzistojne.
   
 12. Mr.Robot

  Mr.Robot Anëtar Fillestar

  Postimet:
  62
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  8
  redroom ekzisto si faqe dhe kushton 1BTC per nje event ce eshte torture e nje personi dhe vdekje brutale sa i perket faktit ce nuk ka leaked video mund te jet dhe per shkak se ce tshikosh duhet te jesh i ftuar me link pra keta tipa tsmut jan krejt psikopata edhe me lek mi ra shkurt.
   
 13. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  138
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Deep web.. dark web.. mund te gjesh vrasje, turture, gjera t'vjedhura, porn me femije, arme, droge.. 99% scam, me nje fjale "gjepura", secili ben at qe do.

  Kto fjale vetem po perseriten, por n'forum t'IT-se duhet ta dimë teknikisht qka eshte Tor rrejti, si funksionon dhe qka e ben atë të jetë anonymous?
   
  Universal pëlqen postimin.
 14. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  Me dergo naj faqe legit po munde. Ma dergo ne pm
   
 15. bass-ri

  bass-ri Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Qysh thash edhe ma heret, pretendime qe ekzistojne ka, mirepo askush deri me tash nuk ka vertetu ekzistencen e tyre. Nese ki argumente, atehere paraqiti ketu, per ndryshe "duhet te jesh i ftuar me link" dhe "jane shume veshtire per tu gjetur" e tjere e tjere, jane argumentet ma te forta qe dikush i ka paraqit sa i perket te ashtuquajturave dhoma te kuqe.
   
 16. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53

  Te jesh i bindur qe eshte e vertete. Ka plot te semure qe shesin cdo gje vetem e vetem te fitojne leke permes ketyre gjerave.
   
 17. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ta siguroj un qe Dark Web esht i vertet dhe nuk jan te gjith scam dhe nuk do te thot qe dark web eshte vetem vrasje dhe red room shumica e gjerave ilegale behen ne dark web por rregullorja e forumit nuk na lejon te vendosim link ilegal.
   
 18. bass-ri

  bass-ri Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Une nuk mohova qe "Dark web" nuk ekziston, eshte i vertet, legit, me siguri stabil, OK. Por, sa i perket "red rooms" nuk ka "te jesh i bindur" apo kesi "me beso". E vetmja menyre eshte qe ne menyre objektive, te sjelljesh argumentin. As ti, as personat ne YouTube, nuk mundem me vertetu kete sen. Dhe po, ne dark web ka sherbime ilegale (trafikim me narkotik, arme, gjesende te vjedhura, etj) por edhe sherbime vrasjeje me pagese. Mirepo ka edhe faqe jo-ilegale.

  Une ma heret nese ke lexu, thash personalisht qe kam perdor edhe ska pas problem.
  Red rooms eshte shpernda ne rrjete sociale fillimisht, pa evidence, duke besu qe ka evidence. Ne psikologji, ky njihet si efekti "Woozle" (shih Woozle effect).
  Prandaj, mundemi me konsideru se eshte mit urban, dhe asgje tjeter.
   

Shpërndaje faqen

Loading...