1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim - Investimet ne valuta virtuale

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga DarKr0x, 19 Korrik 2017.

 1. positivezero

  positivezero Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Exchange me i mire padiskutim eshte Bittrex me te gjitha meritat, serverat gjethmon stabil, veriikim profili per 10min, limiti ditor 100BTC pas verifikimit si dhe mje numer shume te madhe te Altcoinsave per shitblerje
   
  Mentorgh pëlqen postimin.
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Skam qen shume aktiv me trade por,
  Na ka hec mire me trading eth/btc, ltc/btc dhe jo mire me ltc/usd.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 3. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Cka mendoni per SIACOIN a do te kete ndonje rritje, a eshte dikush qe njeh kete monedh me mire?
   
 4. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Se shpejti do rikthehem me trade.
  Cdo order do e postoj ketu si gjithmone.
  Synimi +10% te shumes investuar ne jave.
   
  albert1 pëlqen postimin.
 5. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Si ben trading?E kam fjalen me btc apo me usd.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  kete here kam vendosur te bej trade BTC/USD.
   
 7. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ishalla fiton vlla
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 8. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ok mendova se beje trading ne altcoins.
   
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jo per momentin nuk kam deshire te investoj ne altcoins. Btc po e shikoj pak me te sigurt sa te ngre kapital dhe ndoshta me vone investoj.
  Altcoins per momentin posedoj vetem @KICK qe kam blere ne ico me cmimin 0.12$, tani eshte 0.045$ por qe eshte investim long term dhe besoj ka promisa si monedhe dhe projekt.
   
 10. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mbaj mend qe kemi diskutuar per kete dhe te thash qe duhet ti shesesh sapo te quotohet ne exchange apo ra menjeher cemimi.
  Une kam provuar disa here te bej trading por gjothmon kam dal me humbje.Tani bej vetem investime long term dhe ICO.
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po kemi folur, kur u kuotua cmimi shkoi deri ne 0.16$ por ra shume shpejt + ne ato exchange kam frike ti fus tokens sepse nxjerrin 1000 probleme. Ne binance nuk po fitojme dot me votime, nga bittrex asnje lajm.
  Pas sa kohesh u fut ne bitrex ajo monedha qe me tregove ?
  Po shoh qe bankera ka ico-n live suksese me kete :)

  Per sa i perket trading. Ne fund plus kam dal dhe pse kam humbur goxha.
   
 12. omega_web

  omega_web Anëtar i Njohur

  Postimet:
  558
  Pëlqimet:
  215
  Pikë nga trofetë:
  73
  Nqs e ke fljalen me mona.co nuk me mbaj mend por me sa me kujtohet u listua shume shpejt mbas ico.
  Per Bankera shpresojm,se kam investuar shume dhe do vzhdoj te investoj sa te jete cemimi 0.017€.Deri tani kan ecur shume mire me roadmap.Qe tani mund te kem IBAN ku mund te marr pagesa si cdo banke.Gjithashtu SpectroCoin ka kontrate me Posten Shqiptare dhe mund ti kthej crypto ne lek dhe ti teheq ne poste gjithasht mund te rimbush cel por vetem vodafone.
   
  Zikuziku1989 dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po super, shikoj se pa mbaruar ico qenkan bere shume zhvillime.
  Per spectrocoin nuk e dija. Sa fee mban ?
   
 14. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  @DarKr0x @omega_web
  Me falni per pengesen po vetem deshta tju pyes rreth ksaj ICO.
  A mund ta shpjegoj ndonjeri nga ju per ata qe nuk e dine se qka eshte.

  Faleminderit.
   
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje, jo aspak nuk eshte penges.
  Po ta shpjegoj si e kam kuptuar une, omega_web mund te te japi me shume info.
  ICO- initial coin offering. Pas bitcoin monedhat qe u krujuan dhe krijohen filluan te leshonin ico. Kjo eshte nje forme e mbledhjes se lekeve. Dmth merrje monedhat e reja me nje cmim te caktuar si psh me 1 BTC kur ka qene 500$ merrje 2000ETH.
  Tani keto projektet zhvillohen dhe futen ne exchange.
  Nese projekti eshte i mire dhe kerkesa per monedha rritet atehere rritet cmimi. Sa me shume te listohet si monedhe ne exchange aq me shume ka gjasa te rritet cmimi sepse ka me shume volum.
  Por ka ico qe nuk jane te suksesshme, ka dhe qe jane SCAM.
   
  Taboo dhe omega_web pëlqejnë postimin.
 16. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume per spjegimin, pasi qe nuk e kisha iden se qka eshte.
   
 17. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Type Price (BTC) Amount (LTC) Total (BTC)
  Buy 0.01835000 0.98805559 0.01813082
  Sell 0.01910000 0.98558546 0.01882468

  fitim 0.00069 btc = 11$
  por ne fakt po bej trade per te rritur volumin e btc
   
  Nic00B pëlqen postimin.
 18. Meem

  Meem Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje shoke
  Deshta te ju pyes kam 30% btc,po nuk po di se ku te investoj ne ndonje valut te vogel qe pritet te rritet ne fillim te vitit 2018 nese mundeni mem ndihmu ju falenderoj shume..
   
 19. Marian

  Marian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  123
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  NEM besoj qe do rritet por edhe DogeCoin (thjesht mendimi im)
   
  Meem pëlqen postimin.
 20. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per DogeCoin ke tdrejt , edhe un ashtu mendoj gjithashtu edhe ADA.
   

Shpërndaje faqen

Loading...