1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim - Investimet ne valuta virtuale

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga DarKr0x, 19 Korrik 2017.

 1. getrich

  getrich Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,063
  Pëlqimet:
  260
  Pikë nga trofetë:
  163
  ku i blejte vlla .
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Poloniex
   
 3. Bes Berisha

  Bes Berisha Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Qfar Wallet perdor per SIACOIN ?
   
 4. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  90
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mir shum, un me cmim 750, po presum nashta rritet.
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nuk perdor wallet. Bej trade.
  Une preferoj te bej trade short term. Max 3 dite...
  Shume i paske marr. Shpresoj qe nje dite te shkoje aq dhe me shume.
   
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bleva ETH me cmimin 0.07950000 BTC.
  I shita me cmimin 0.08170000 BTC.
  Fitimi : 0.0334 BTC
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bleva 222072 SC me cmimin 0.00000271 BTC.
  I shita tani me cmimin 0.00000289

  Fitimi 0.04 BTC ( 130$ $
  Pra brenda 24 oresh kam fituar 0.0734 BTC qe i bie 250$

  Qellimi : Brenda javes nga 0.64 btc ne 0.7.
   
  albert1 dhe emimer pëlqejnë postimin.
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Bleva 18.2 ETH me cmimin 0.0872BTC
  I shita me 0.089 BTC.
  Fitimi 0.03 BTC.
   
  albert1 pëlqen postimin.
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kte rradh jam shume $ minus.
  Bleva SC me cmim 0.00000274 BTC dhe ka nje ulje te frikshme.
  Arsyeja eshte sepse bitcoini po rritet shume ne kete menyre cmimi i SC ne btc bie.
   
 10. aqerimi

  aqerimi Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Shpresoj qe ti rritet vlera dhe tdalesh prap plus. Nga rastes e rralla qe tregojme edhe kur humbim se zakonisht i tregojm vetem fitimet , sidmos per personat e rinje qe vendosin me investu eshte mire me dite qe shum leht mundet me humb .
  Pak eshte pune fati , pak intuita , pak guximi , nganjehere duhet me dite edhe kur eshte momenti mu terheq edhe pse je ne minus kto e din me se miri ata qe kan investu ne BCN e me vone edhe ripple qe ka stagnu qe nje koh te gjate.
   
 11. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Normale qe duhen treguar.
  Une me eci pak kohe dhe po dilja 100$ plus ne cdo investim por ajo qe dua te thekspj eshte se kur shkon minus zakonisht shkon shume $...
   
 12. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nga 0.67 ne 0.44 BTC nga renia e SC.
  Te shikojme ishalla na nderon ethereumi.
   
 13. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,564
  Pëlqimet:
  645
  Pikë nga trofetë:
  243
  Stabilizohet kto dit qmimi i BTC dhe kto coins qe ju ka ra qmimi rriten, ashtu sikur SC qe ka fillu me u rrit tash.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 14. aqerimi

  aqerimi Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  4000 ripple qe i kisha me heret i shita me 0.28 brenda nje dite i bleva prap 4000 me qmim 0.21
   
 15. Mentorgh

  Mentorgh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  SC nfund tpusit don me shku.
   
 16. Diarkrasniqi

  Diarkrasniqi Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje
  A ka dikush me shite bytecoin BCN dhe siacoin SC
   
 17. pdown9

  pdown9 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po ju jap nje informacion per te cilin mund te me falenderoni pastaj.

  Vlera aktuale: 6.20$
  Me 15 Shtator - do te hyje per here te pare ne binance exchange pas triumfit ne sondazhin e kriptovalutave ne binance voting, ndikim e binance e keni pare tek NEO.
  Po ashtu ne shtator pritet lansimi i Breeze wallet alpha version qe do ta kete te perfshire TumbleBit (Bitcoin Mixing addon) gje qe eshte tejet e nevojshme per bitcoiners.
  Gjate sezones vjeshte-dimer pritet qe te zhvillohet cdo detaj qe kane premtuar ne roadmap, Kliko ketu

  Mund ta bleni ne: Poloniex, Bittrex, HitBTC
  Ose edhe ta bleni direkt prej changelly.com
  Stratis mund ta mbani edhe ne ledgerwallet, gje e cila ju mundeson siguri maksimale.

  Kaloni mire.
   
  Last edited: 8 Shtator 2017
  ahmet123 dhe Mike pëlqejnë postimin.
 18. Mike

  Mike Anëtar Aktiv

  Postimet:
  108
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kush ka pas eksperinec ne Poloniex qfare fee ka edhe e dyta ma e rendesishme a ti bone fondet freez ose pending me dite ne withdraw.
  Ka pas bad reviews ne reddit.
   
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Gjithsej kam depozituar 2.59876215 BTC dhe kam terhequr 3.28274688 BTC dhe asnjehere nuk kam patur ndonje problem.
  Asnjeher mos depozito kot nese nuk ke ndermend te besh exchange dhe pastaj te kerkosh terheqje pa kryer veprim.
   
 20. RedoneyEth

  RedoneyEth Anëtar

  Postimet:
  39
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Une per vete kam 512229 coins ne ReddCoin
  95745 coins ne SiaCoin
  dhe 112924 coins ne Verge XVG.

  Qka mendoni a kom me pas sadopak fitim ku te rtriat mkan kushtu 1500 euro
   

Shpërndaje faqen

Loading...