1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Disa pyetje llogjike

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga DarKr0x, 4 Mars 2018.

 1. Juxhin

  Juxhin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  176
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  38
  Do e pyesja kush quhet i drejti ketu

  Sent from my LG-H900 using Tapatalk
   
 2. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po 1 pyetje o shoki , cilin dush roje vete vetem hin ne deren e kundert

  PSH
  @Koraab osht rroja qe genjen
  @RexhepS osht rroja qe tregon drejt

  dhe vjen @MEkaNIku me pyet mu ose ti pra 1 pyetje

  Pyetja "Te cila der mkish shti shokit" pra 1 pyetje kujtdo qoft ose mu ose ty , dhe ti hin te e kunderta

  ma shum kshyre qet video
   
  RexhepS dhe MEkaNIku pëlqejnë postimin.
 3. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  @Koraab tani me versionin parajsen dhe ferrin vetem ia ke komplikuar,lol
   
 4. fatos123

  fatos123 Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  3
  Po e shoh qe ka shume konfuzion tek kjo pyetja me roje. Por ata qe po thojn qe e kunderta e ciles do pergjigjie eshte dera e duhur -> Kane te drejte.

  Arsyetim:
  Nese e pysim genjeshtarin se cilen dere do te na sugjeronte "i drejti", genjeshtari e din qe ai do te nas sugjeronte deren e duhur por ai genjen dhe do te na genjente edhe neve.

  Nese e pyesim "te drejtin" ai do te na tregonte drejte se "genjeshtari" do te na tregonte deren e gabuar.

  PERFUNDIM te dyja pergjigjiet e rojeve do te jene te njejta dhe e kunderta do te ishte dera e SAKTE!

  Kerkoj qe nuk kam kontribuar ne rritjen e konfuzionit te antaret qe nuk po e kuptojne.
   
  RexhepS, beharluu, Koraab dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 5. beharluu

  beharluu Anëtar i Njohur

  Postimet:
  652
  Pëlqimet:
  196
  Pikë nga trofetë:
  88
  Veq pak ktu ju sjeni tu kuptu djem na shum mir po ju kuptojm sqarim krejt nrregull po logjike pyetja nuk osht per arsye se jeni tu i ba dy pyetje ndersa ne pyetjen qe antari e ka ba ka than qe vetem nje pyetje duhet behet ku si rezultat mer nje pergjigjje me at pergjigjje duhet te gjesh cila eshte e sakt e cila jo Mirpo fillimisht duhet te formulohet mir pyetja pastaj te postohet me shum te drejt nuk ka kuptim kjo qe po e cilsoni se spo na e rrok
   
 6. Koraab

  Koraab Anëtar i Njohur

  Postimet:
  536
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  73
  @DarKr0x ja dergova shperblimin https://prnt.sc/incpnj

  Ma shum rreth pyetjes qe e kam bo un mos boni reply kush e ka kuptu mir kush jo shnosh, nese keni ju pyetje tjera parashtoni dhe na mundomi me i gjet :p
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 7. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,384
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  po mir keshtu e kam kuptuar nga fillimi mirpo ku dashta me dal un osht nqs ti pyet ate qe kallxon drejt aj ndoshta te drejton ne deren e duhur ketu e pata qellimin prej fillimi sepse pas kti skjarimi jam dakort me ty sepse nqs osht i verteti aj e din qe roja genjeshtar do me qonte ne deren jo te duhur dhe un duhet te veproj te dyert e kunderta thanks per sqarimin
   
  Koraab pëlqen postimin.
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  hahaha sdo te me kishte shkuar kurre ne mendje :p
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Ne cilin muaj njerzit flejne me pak ?
   
 10. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shkurt :D
   
 11. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  hahahaha
  bravo.
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  17 bjonde presin para diskoteke nuk po hyjn mrena , i pyt roja pse nuk hyni? Kush e gjen cila a pergjigjia e biondeve ..
   
 13. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  Po presim rradhen.
   
 14. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  jo :p
   
 15. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Si e fusim gjirafen ne frigorifer ?
   
 16. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me gjase po presin 18+ :D
   
 17. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  E qel frigoriferin,e fut gjirafen dhe e mbyll.Nese deshiron me fut kafshe tjera ateher nuk duhet me harru me nxerr gjirafen :D
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 18. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  I rrezikshem je mr vlla hahahahhah
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Hahaha :p
   
  Pleurat pëlqen postimin.
 20. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  kur nuk ka logjik nuk eshte pytje logjike por eshte nje vic nuk si i thojn kta shqiprise,te nje vic gjithe duhet te jete pergjigjja qesharake.
   

Shpërndaje faqen

Loading...