1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

DIGITAL SHQIP 2019

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga VaLoN, 3 Janar 2020.

 1. VaLoN

  VaLoN Anëtar i Njohur Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  345
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]

  Po besoj që ju ka ra rasti në mediet botërore me lexua raporte interesante të përdorimit digjital në botë, por nuk është se kemi pasur diçka të tillë tek ne shqiptarët, prandaj kam përgatitur një raport të tillë.
  Raporti ka të dhëna interesante për periudhën kohore 1 Janar - 31 Dhjetor 2019 rreth përdorimit të internetit, shërbimeve celulare, rrjeteve sociale nga shqiptarët dhe të dhëna të tjera e që shpresoj të ju pëlqejnë.
  Raporti përmban 28 faqe dhe mund ta shkarkoni këtu:
  http://bit.ly/2tn6L7B
   
  tonkeri, RexhepS, Chernobyl7 dhe 11 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,774
  Pëlqimet:
  532
  Pikë nga trofetë:
  293
  Bravo pune e bukur.
   
 3. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  410
  Pëlqimet:
  102
  Pikë nga trofetë:
  53
  Sa eshte margi gabimit?
  Te lumte pune e mire
   
 4. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  518
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  73
  Punim interesant.
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  783
  Pëlqimet:
  489
  Pikë nga trofetë:
  143
  12. Ndalohen postimet e lidhjeve përmes web faqeve që bëjnë shkurtimin e tyre ps: ( bit.ly-tl.gd etj,.. ) kjo është për arsye të anëtarëve tonë mos të infektohen nga ndonjë program keqbërës, duke mos ditur se ç’farë fshehet në atë lidhje. :rolleyes:
   
  ﴾.﴿, Universal, exploit.al dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,774
  Pëlqimet:
  532
  Pikë nga trofetë:
  293
  Lol nëse adminat duan të infektojnë ndonjë ka plotë metoda të tjera nuk ngelën për shkurtime linku. ;)
   
 7. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me duket mire, veq me sa e pash disa pjes kishin nevoj per update*
   
 8. VaLoN

  VaLoN Anëtar i Njohur Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  345
  Pikë nga trofetë:
  208
  Jane te dhena qe jane bere update me 1 janar 2020 keshtu qe nuk e di per cfare nevoje per update je duke folur.
   
 9. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  541
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  58
  po p.sh disa nga faqet e lidereve politik qe ken te renditur nuk ken te gjitha psh ka faqe lideresh me 200.000 dhe mungonve ndersa faqe me 60.000 ishte prezent!!
   
 10. VaLoN

  VaLoN Anëtar i Njohur Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  345
  Pikë nga trofetë:
  208
  Cili lider psh? Dhe renditja nuk eshte bere ne baze te numrit te likes qe kane ne faqe por per nga aktiviteti?
   
 11. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  310
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shume pune e mire.
   
 12. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,710
  Pëlqimet:
  298
  Pikë nga trofetë:
  213
  Bravo, goxha pune e madhe dhe shume interesante.
  Jam kurioz ta di me cfare i ke ndertuar grafikët !Sepse dhe dizajne po duket interesant!
   
 13. Blunivers

  Blunivers Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gabohem une apo K te logua Kerkolli eshte trade marke? dmth ka copyright?
   
 14. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  518
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  73
  @VaLoN deshta 1 pytje ne lidhje me ket temen numri i perdoruseve te facebook ne kosove qysh ka mundesi prizreni me ma shume se 120k banore me i pas vetem 11k perdorues ne facebook?
   
  VaLoN pëlqen postimin.
 15. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,425
  Pëlqimet:
  2,004
  Pikë nga trofetë:
  448
  Atehere paska me pak fake usera nga qytetet tjera :D

  Realisht ndoshta nuk po mendon qe nga 120K banore, 60k duhet te jen usera te FB?
   
 16. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  518
  Pëlqimet:
  177
  Pikë nga trofetë:
  73
  Jo nuk mendoj se jon 60k po shife dallimin me qytete ma te vogla krejt kto qytetet ma te vogla qe kan popullsi ma te vogel se Prizreni, kan ma shum perdorues ne facebook, nese kjo shifer nuk osht 60k jom i sigurt tu e pa numrin e qyteteve tjera ma te vogla per nga numri i popullsise, Prizreni munet me kan mbi 40k.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 17. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,425
  Pëlqimet:
  2,004
  Pikë nga trofetë:
  448
  Po te kuptoj.

  Ka mundesi te jete ndonje gabim drejtshkrimor, sepse edhe nese targeton nje reklam ne Prizren e qet qe eshte nje audienc minimum prej 150K personave.

  Megjithate me shum prit pergjigje prej @VaLoN besoj nese nuk eshte nje gabim drejtshkrimor, ka ndonje shpjegim me te sakt nga ku i ka marr te dhenat.
   
  GameOver pëlqen postimin.
 18. VaLoN

  VaLoN Anëtar i Njohur Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  345
  Pikë nga trofetë:
  208
  Eshte VK e bere bashke e punuar nga nje dizajner i njohur tek ne.

  Eshte gabim i imi 110k po nje zero e kam harru, edhe pse ne Facebook e kam postu te permisuar, ketu kam harru me rregullu. Faleminderit per njoftimin.
   
  GameOver pëlqen postimin.
 19. Blunivers

  Blunivers Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ah , E bukur me pelqen...
   
 20. Ahmed Mahmoud

  Ahmed Mahmoud Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1

Shpërndaje faqen

Loading...