1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Design Per Server Minecraft

Tema tek 'Kërko Dizajne' e hapur nga Gevio, 15 Nëntor 2015.

 1. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Pershendetje,
  Kerkoj nje design per 1 server minecraft.
  Design duhet te jete I animuar ne Gif.
  Bejeni sa me te thjesht te keni mundesi, shikoni nje shembull te banner qe dua te bej: http://minecraft-mp.com/server-s85098
  Nuk e di nese do ta keni durimin ta beni nje por gjithsesi po ju jap elementet qe ai duhet te kete:

  Emri I Server: FuryCraft
  IP: play.furycraft.cf
  Factions
  RPG
  Money
  Ranks
  McMMO

  Keto dua qe te kete banneri, merreni shembull si tek linku qe ju dhash.
  Madhesia e tij duhet te jete: 468x60.
  Faleminderit.
   
 2. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro si tkom koh t lir pak un ta boj kit punim sosht problem
   
  Gevio pëlqen postimin.
 3. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Gevio pëlqen postimin.
 4. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Shum faleminderit banner duket shume profesional,
  me duhet te ndryshoj dicka nese nuk e ke problem.

  Ip : play.furycraft.xyz
  Dhe tek ato gjerat leri keshtu me mire,
  FACTIONS
  RPG
  McMMO
  CREDITS
  AND MORE

  Faleminderit shume edhe nje here :)
   
 5. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Edhe dicka tjeter, ky banner duhet te jete GIF qe te beje Autoplay nese me kupton cdua te them, gjithashtu nese ke mundesi mund te besh edhe nje logo te serverit FuryCraft?
  Faleminderit shume per ndihemn ta di per nder...
   
 6. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro ktu te kjo AND MORE nuk e kuptova mire , a me bo me kta AND apo pa to

  per kto t kisha sygjeru me hap ni tem t re edhe me jep ni pershkrim ma t hollsishem

  faleminderit per mirekuptim
   
 7. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  And more bashk.
  dakort do e hap nje teme te re per kete, shume faleminderit edhe nje here per ndihmen tende.
   
 8. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Kur mund të jetë gati design i ri?
   
 9. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,516
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
 10. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  bro sonte besoj qe e perfundoj se nuk kom pas koh
  me photoshop vlla
   
 11. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Okej shume faleminderit :D
   
 12. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
 13. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  flm shume :D Tema mund te mbyllet
   

Shpërndaje faqen

Loading...