1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

DELL DImension C521

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga mitro2016, 30 Gusht 2016.

 1. mitro2016

  mitro2016 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Qysh me aktivizu USB portat kur i ka ba desable ne bios e kam marr nje kartel keshtu ne mbrenshme me dalje USB po sme ka ba dmth mu me duhet me u aktivizu USB qe me hi ne bios mem ba tastiera mausi
   
 2. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  Nese ke vendos Kartel te re me Porte USB ateher se pari shiko Drajverat a i ka pranu apo duhet tjer t'ja instalosh...

  Me te mira...
   
 3. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
  e ke provuar ti aktivizosh nga bios & perseri nuk te funksionojne USB-te?
   
 4. mitro2016

  mitro2016 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  po qysh me hi te biosi qe spo muj pa funksionu USB ky ska PS2 veq USB
   
 5. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
 6. mitro2016

  mitro2016 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  smuj me hi hiq un ne bios se sme funksionojn USB portat hiq e ky per pos usb porta ska tjera se e di qe me F2 dellat e kan me hi ne bios
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,726
  Pëlqimet:
  1,199
  Pikë nga trofetë:
  243
  sorry, tani e kuptova qe ste funksionon asnje usb , keyboard etj
   
 8. Faton

  Faton Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  bone ne pllake reset CMOS
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 9. rmaxhuni

  rmaxhuni Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  un kete problem e kam rregullu e kam marr CMOS baterin e kam kthy mrapsht edhe e kam lan nja 2 or ne fund u rregullu mu banen Enable USB ports flm per te gjith qe sadopak me dhan nje udhezim
   
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...