1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Default Gateway VPN ne Ubuntu

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga OmeRfrom02, 7 Tetor 2020.

 1. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  264
  Pëlqimet:
  54
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje Antaret e ITSQHIP,
  a mundet mem tregu dikush qysh muna me bo disable default gateway ne vpn connection ne Ubuntu 20.04.
   
 2. dotnet

  dotnet Anëtar Fillestar

  Postimet:
  74
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  18
  sudo route del default gw $ip
   
 3. p4r4d0x

  p4r4d0x Anëtar Fillestar

  Postimet:
  74
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  8
 4. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  38
  Sedi per qfare arsye do me be dissable kur e di qe nuk funksionon rrjeti me.
   

Shpërndaje faqen

Loading...