1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

dedi.al | Web Hosting & More

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga DardanDaci, 3 Tetor 2018.

 1. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Pershendetje

  Dacihost.com , tashme ka kaluar me domain te ri > dedi.al , por te gjithe klientet qe kan llogari aktive tek dacihost , nuk kan nevoje per transferime , shum antar ne kete forum kan marr edhe Hosting Falas nga un dhe e dijne se nuk kan pasur probleme asnjeher dhe ende i kan llogarit aktive.


  Ofertat e reja per Shared Hosting ( Full SSD Powered & Full DDOS Protection Servers )
  Disa nga veqorite e reja qe platforma sherbyese e dedi.al jan se qe qdo llogari tek serveret tane ju keni mbrojtje automatike nga shum sulme te ndryshme si psh:
  SQL INJECTION ATTACKS
  MASS REQUESTS
  SPAMMERS
  FAKE BOTS
  MALWARE SCANNER
  etj


  SHARED 10GB

  • 10GB SSD Space
  • 100GB Bandwidth
  • Shared IP Address
  • 1 Addon Domain
  • DDoS Protection
  • cPanel/Softaculous
  • LiteSpeed/CloudLinux
  • Free Migrations
  • New York Datacenter
  • €1.00/m
  • [ORDER]
  SHARED 50GB

  • 50GB SSD Space
  • 500GB Bandwidth
  • Shared IP Address
  • 5 Addon Domains
  • DDoS Protection
  • cPanel/Softaculous
  • LiteSpeed/CloudLinux
  • Free Migrations
  • New York Datacenter
  • €3.75/m
  • [ORDER]
  SHARED UNMETERED

  • UNMETERED SSD Space
  • UNMETERED Bandwidth
  • Shared IP Address
  • Unlimited Domains
  • DDoS Protection
  • cPanel/Softaculous
  • LiteSpeed/CloudLinux
  • Free Migrations
  • New York Datacenter
  • €8.50/m
  • [ORDER]

  Ne dispozicion kemi servere te rinje nga Colocrossing dhe Softlayer me lokacion ne New York dhe Chicago (USA)

  Network Info:
  Buffalo, NY, USA
  Test IPv4: 192.210.234.131
  Test file: http://192.210.234.131/100MB.test

  Hardware Information:
  – Intel Xeon E3 3.20 GHz or greater
  – 32GB – 64GB of RAM
  – 4x 1TB Samsung 860 SSD’s
  – LSI Hardware RAID10
  – 1Gbps Network
  ----
  https://dedi.al - Priority & Credibility
   
  BurimBushi pëlqen postimin.
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,502
  Pëlqimet:
  387
  Pikë nga trofetë:
  138
  vllaqko t'pergzoj per punen qe ke bo po tkisha sygjeru ne dizajn me punu ma shum edhe 1 logo ma profesionale,kerko prej antareve ne forum me ta bo 1 logo ma te mir ose tek e fundit ne fiverr 5$
   
  DardanDaci pëlqen postimin.
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Flm vllaqko dizajni ka perfunduar teresisht i ri.
  Poashtu edhe produktet tjera jan shtuar ,Vps dhe Reseller.

  Flm
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  Vps përfshin edhe cpanel?
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Pershendetje , jo nuk perfshin cPanel Vps , por mund ta instalosh vet nese ke deshire ne os linux.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  Por ka shpenzime ekstra, apo jo?
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Licensa te kushton $20 ne muaj per vps mund ta blesh ktu https://cpanel.com/pricing/ , ose mund te ta instaloj edhe un nese e blen vps me kete qmim.
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  Është goxha shtrenjtë për mua. Ka ndonjë opsion tjetër?
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Mundsi ke plot , ke edhe Falas CentOS-Webpanel ,Webmin,Ehcp etj
   
 10. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Oferte Speciale per Semi Dedicated VPS Linux

  – 8GB RAM
  – 4 CPU Core
  – 40GB Pure SSD
  – 8TB Bandwidth per Month
  – +DDoS Protection
  – 1Gbps Port
  – 1 x IP Address
  – OpenVZ Virtualization
  – Linux Only
  – €100.00/3 vjet

  https://dedi.al/cart.php?gid=2 - Semi Dedicated *Special*
  Paguani vetem 100euro per periudhen 3 vjeqare.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------
   
  sp0nTeX dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  Epo kjo është ofertë. Bravo
   
  DardanDaci pëlqen postimin.
 12. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Flm je i mirseardhur
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  do ta merrja nje paket te tille, por kam gati edhe nje vit akoma ne godaddy. me vone nese bene perseri ndonje ofert tjeter pse jo.
   
  DardanDaci pëlqen postimin.
 14. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
 16. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Neqoftese e mendon veten si nje biznes sadopak serioz, sduhet me perdor gjona nulled a tvjedhme. Kur spagun pronari biznesit, pse duhet tpaguaj nji klient aty. Per ironi.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 17. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Hahaha report beje e ke lejen time, dhe sa per ate qe the spagun pronari biznesit un kam ne dispozicion servere qe paguaj mbi 1k paund ne muaj dhe mbi 100 llogari qe kam dhene falas vetem ne kete forum dhe ende asnje ankese se kam prej askujt , dhe skam nevoj met tregu ty as met dhan llogari ty se nuk je kerkushi per me gjyku diken kshtu qe un te uroj te kesh pune ty te kesh kilienta se e pash se qenke konkurrent i imi andaj dihet pse ke shkrujt n kete teme kshtu qe veq te pershendes e kur te arrijsh ne nivelin tim flasim bashk.
   
 18. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faktikisht sesht fare pune ke konkurenca, dhe ti kur paske kaq shum lek e kliente e paske problem bisha me pagujt 15$ per muj? Apo tvret sedra.

  Mesaduket e more ti si pun konkurence, un turoj suksese e spo kam nevoj me vra asnji 'konkurent' me report a ca mendon ti


  Sa vjec je? 10?
   
 19. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Te tregova nuk je askushi ti met dhan llogari prandaj ik tutje mos e flliq temen.
   
 20. Mr darki

  Mr darki Anëtar Fillestar

  Postimet:
  95
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  18
  Komentoj sa tma doj, e jo ty po spys njeri vec ne rast se e kerko admini i forumit ndryshe.
   

Shpërndaje faqen

Loading...