1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

DEDI.AL - Voxility Servers [NEW]

Tema tek 'Ueb Hosting dhe Domaine' e hapur nga DardanDaci, 3 Prill 2021.

 1. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,125
  Pëlqimet:
  813
  Pikë nga trofetë:
  193
  Pershendetje


  "Se pari dua tju falemnderoj te gjithve , sepse ka shum antar ne kete forum qe jan pjese e DEDI.AL , pra kemi shum klient qe hostohen tek ne , me vite andaj ju falemnderoj perzemersisht qe jeni me ne.
  Ne funksjonojm me sherbime qe nga viti 2014 dhe deri me tani pra ka 7 vite qe jemi ne tregun Shqiptar dhe ate Nderkombetar."

  Po ju prezantojm me serveret tane te rinje , kemi implementuar linjen Voxility DDoS protection per serveret tane me DDoS Mbrojtje + 1TBPS.

  Lokacionet: Gjermani dhe Holande

  Poashtu kto servere preferohen edhe per Game Servera.

  Per planet mund ta vizitoni kete link: https://my.dedi.al/cart.php?gid=19
  Ne te ardhmen e afert do shtojm edhe Dedicated Servere dhe plane te reja.

  Nese jeni lodhur nga sulmet DDoS , njera nga zgjidhjet jemi ne DEDI.AL , qe ju ofrojm qmime reale dhe konkurruese ne treg.

  Poashtu per klientet tane bejm edhe konfigurime manuale te mbrojtjes shtese, Varesisht se qfare sherbimi do te implementon ne server.

  Per me shum pyetje ju lutem drejtohuni tek supporti duke krijuar nje Tikete , ose duke me kontaktuar mua ne Mesazh privat.

  Faqja: https://my.dedi.al/
  Faqja per porosi: https://my.dedi.al/
  Supporti: https://my.dedi.al/submitticket.php

  Qdo te mire
  Dardani
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 2. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,115
  Pëlqimet:
  311
  Pikë nga trofetë:
  128
  Pershendetje,

  Cili eshte dallimi midis: cPanel shared hosting dhe DirectAdmin Web Hosting? Cili eshte me i mire per web faqe?
  Shembull nese dua te krijoj 2 apo 3 web faqe per firma te vogla ose te mesme ku do te kete info rreth tyre dhe produktet te cilat i shesin ato, web faqet mund te krijohen me Wordpress, kush eshte hostimi me i mire qe duhet te zgjidhet cPanel shared apo directAdmin?

  Falemniderit.
   
 3. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,125
  Pëlqimet:
  813
  Pikë nga trofetë:
  193
  Pershendetje Vlori

  cPanel eshte shum me i avansuar sa i perket gjerave qe i ofron , perderisa DirectAdmin eshte me i komplikuar ne perdorim por e kryen edhe ai punen e vet si kontrollues paneli prandaj edhe eshte me i lire.
  Hostimi i faqeve mund te behet ne te dyja , qofshin ato faqe te vogla apo te medha.
  Un te sygjeroj cPanel , sepse eshte shum me i lehte ne perdorim dhe ka ne dispozicion te gjitha gjerat e nevojshme per nje webmaster.
  Nese ke nevoje per ndonje pakete te veqant me kontakto te bej zgjedhje.

  Qdo te mire
   

Shpërndaje faqen

Loading...