1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë Data Recovery (program)

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga networkcoder, 12 Gusht 2018.

1. networkcoder

networkcoder Anëtar i Njohur

Postimet:
    561
    Pëlqimet:
    132
    Pikë nga trofetë:
    63
    Pershendetje,

Eshte prish CPU e llaptop-it dhe nuk kam qasje ne llaptop deshta me i nxjerr te dhenat qe i kam ne HDD permes External USB HDD. Deshta te ju pyes, a mundet dikush me ma tregu ndonje software qe ben rikthimin e te dhenave nga HDD por eshte mire te jete Full apo Pro sepse keto programet qe jane Free nuk po mundem me i kthy te gjitha te dhenat.
    Dikush nese ka program full per Data Recovery mundesisht te me kontaktojne ne PM.

Gjithe te mirat.

2. ﴾.﴿

﴾.﴿ Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,662
    Pëlqimet:
    1,144
    Pikë nga trofetë:
    243
    @PM

R-Studio
    Active File Recovery
    Active Partition Recovery
    Runtime GetDataBack for NTFS
    Runtime GetDataBack for FAT
    DM Disk Editor and Data Recovery
    Hetman Partition Recovery
    Eassos Recovery
    EaseUS Data Recovery Wizard
    Ontrack EasyRecovery

networkcoder pëlqen postimin.
  3. Bushido King

Bushido King Anëtar i Njohur

Postimet:
    515
    Pëlqimet:
    163
    Pikë nga trofetë:
    63
    Eshte prishe Cpu ?atehere hekja Hdd laptopit dhe vendose ne tjeter pc ose laptop tani mundesh me i nxerre menyra ma e sigurte kjo mos mu merre me software,asnje software ato qe jane per rikthim ste knaqin 100%,

urankajtazi, wolf_mc12 dhe ﴾.﴿ pëlqejnë postimin.
  4. networkcoder

Postimet:
    561
    Pëlqimet:
    132
    Pikë nga trofetë:
    63
    Faleminderit per interesimin per te me ndihmuar.
    Keshtu, e kam ble nje ALL IN 1 HDD Docking, e futa aty HDD-ne e llaptop-it provova ta bej external HDD por nuk po ma njeh sistemi (aty tek My Computer - Devices and Drivers nuk po shfaqet). A din dikush se ku qendron problemi ?!
    Info shtese: Modeli i HDD: WDC WD5000BPVT - 75HXZT3, Harddisku eshte i mbrojtur me nje fjalekalim (ndoshta kjo mund te jete arsyeja qe se njeh).
    Po me duhet nje zgjidhje e shpejte sepse kam te dhena personale aty.

Gjithe te mirat.

5. ﴾.﴿

﴾.﴿ Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,662
    Pëlqimet:
    1,144
    Pikë nga trofetë:
    243
    se kuptova kete

i ke pas te enkriptuara?
    windows BitLocker ?

6. networkcoder

Postimet:
    561
    Pëlqimet:
    132
    Pikë nga trofetë:
    63
    Po, fatkeqesisht kane qene te enkriptuara me dy fjalekalime nje ne BIOS HDD dhe nje me BitLocker per ate arsye pak veshtire.
    Une te dy fjalekalimet i di, por problemi eshte se nuk po ma shfaqet input forma per me i shkru, a din ndonje program qe e lexon HDD-ne eksternale dhe te lejon me ja vendos fjalekalimet qe kane qene ?

Shpërndaje faqen

Loading...