1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

CV Formular per te aplikuar per vend pune

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga sg1, 13 Mars 2016.

 1. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ketu e keni nje CV Formular qe cv ndryshe quhet curriculum vitae ne shqipe do thot: Biografia e juaj ne nje file.

  Kjo patjeter iu nevoitet nese aplikoni per pune, kete e kam punuar me heret dhe mund ta merrni nese iu nevoitet per te aplikuar ndonjeher ne ndonje vend pune.

  Eshte ne formatin Microsoft Office Word 2003, pasi qe me kete version punoi gjithmone.

  Shikone nje foto se si duket, qe nese iu nevottet mund ta beni download edhe pse secilit mendoi qe i nevoitet.

  Foto:
  sg1.jpg

  Ndersa posht e keni linkun per download.
   

  Attached Files:

  RexhepS, Atdhe Mujaj, 01kujtimi01 dhe 4 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Edhe disa informacione shtesë , kurse ti faleminderit per kete :) :

  Curriculum Vitae: Rrrjedh nga latinishtja që në gjuhën shqipe do të thotë Kurset e Jetës.është një skicë edukative dhe profesionale, zakonisht e përdorur për të aplikuar në një vend pune. Emër tjetër që gjithashtu mund të përdorim për CV-në është rezyme.

  Curriculum Vitae (CV)
  —Formëtabelore
  —Rend kronologjik, filloni me informatatmëtëfreskëta
  —Informatapërkontakt
  —Edukimi
  —Gjuhët
  —Eksperienca e punës
  —Cmimet, bursatetj
  —Referencat
  —Shkathtësitë

  Fotografia

  —Kontaktinësy, buzëqeshja
  —Prapavijë neutrale
  —Veshje adekuate, ngjyra të buta
  —Grim dhe bizhuteri të thjeshta

  Nuk duhet :

  —Selfie
  —Foto të pushimeve
  —Jo rroba sportive
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,427
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sugjerim i im. Nuk preferoj te vendosni fotografi ne CV, perderisa nuk kerkohet nga kompania ku aplikoni edhe normalisht te jeni teper bukurosh/e :D hajgare pak :p.
  Arsyeja e vetme eshte qe njerzit jane te prirur te bejne ndarje ne baze te pamjes, edhe pse thojn qe nuk e bejne por prap ne prapavije ka reflektim ne perzgjedhjen e konkuruesve. Nese veq arrini ne interviste ateher luan rol pamja por ndikimin me te madh e ka dija/dokumentacioni (certifikatat qe posedoni)
   
  ﴾.﴿ dhe albion65 pëlqejnë postimin.
 4. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ata qe jetojn ne Kosove munden me e largu foton, mirpo ata qe jetojn ne shtete Europiane pa foto asesi nuk ben te dergohet nje CV ne nje aplikim.

  Nese ne Kosove ende nuk ka ndryshuar sistemi i gjetjes se nje Pune ateher ende eshte gjalle punesimi permes te njofshmev qe ndryshe quhet Vitamin B, qe do te thote bie komplet nga sistemi aplikimi per ne ate vend pune qoft ne menyre direkte apo jo-direkte permes Postes.
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,427
  Pikë nga trofetë:
  343
  Bashkimi europian, nuk kerkon foto ne CV, ndoshta ndonje shtet po por jo si bashkim europian (ne pergjithesi). Dhe nuk eshte qe cdo here shkon ne Kosove me intervenca. Nuk them qe ska intervenca sepse ateher tregohem injorant, por nuk eshte gjithmone me intervenca. Gjithashtu ne cdo punesim duhet te aplikosh direkt ta dergosh dokumentacionin.

  Klm
   
  -em- pëlqen postimin.
 6. bstermasi1

  bstermasi1 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  96
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po lexoj me kenaqsi cdo postim tuajin ketu dhe mesa po shikoj gjuha e bukur shqipe zbehet kur shikon qe fjale te huaja zene vendin. Perpos kesaj kam pershtypjen qe mundumi juaj @sg1 ja vlen te merret ne konsiderate edhe pse personalisht jam I mendimit qe sa me I leht te jete CVja(pa shum ngjyra te eksagjeruara /ngjyra te lehta) aq me te kollajshem e ben per syrin e njeriut.

  Pastaj do te doja qe te shtoja se eshte intervista e punes dhe pergatitja ( duke shtuar dhe eksperiencen neper intervista te ndryshme) qe jane vendimtare per pranime. Eshte si te thuash ke nje paraqitje fizike te mrekullueshme por nga brenda je beterr, nuk di te formulosh nje fjali , lejon emocionet te flasin per ty . Burimet njerzore kane nje target nqs nuk kapet ai target me vjen keq por me siguri qe do te themi se na u be nje padrejtsi sepse si shqiptare qe jemi fajin asnjehere nk e drejtojme nga vetja jone.

  Respekte.
   
 7. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Fotoja nuk është e detyruar, as për shtetet europiane.
  Pa të keq, por ajo cv duket sikur është e viteve '90
  CV duhet krijuar që të jetë sa ma tërheqëse dhe informacioni të jetë sa më o qartë dhe në një kronologji të caktuar.
  Gjithashtu me e rëndësishme është të bazoheni ose fare mirë të përdorni europass!
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 8. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  Ka shum komplikime ne ket cv sa ma e thjesht aq ma e mir
   
 9. stringx

  stringx Anëtar Fillestar

  Postimet:
  82
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  18
  Une u kisha sygjeru ta perdorni nje format amerikan te rezymes te cilin mund ta gjeni tek google docs templates i cili duket keshtu http://prntscr.com/f5m5zb
   

Shpërndaje faqen

Loading...