1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cross-site scripting (XSS)

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga Coxoma, 14 Maj 2022.

 1. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Çfarë është XSS?

  Sulmet XSS përfshijnë futjen e kodit keqdashëse në web faqe. Një sulm XSS ndodh kur hakerët injektojnë (vendosin) një skript me qëllim të keq në përmbajtjen e web faqe.

  XSS konsiston në manipulimin e një uebsajti të pa sigurtë, zakonisht ne XSS përdoret gjuha JS (JavaScript).

  Që ta keni edhe më të qartë XSS'in ju ftojë ta shikoni video tutorialin e më poshtë, kështu të gjithë ata që kanë web faqet e tyre apo i menaxhojnë ato, munden ta verifikojnë sigurin e tyre.

   
 2. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  975
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hi man this is not allowed here sorry
   
  Coxoma pëlqen postimin.
 3. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  320
  Pëlqimet:
  134
  Pikë nga trofetë:
  68
  Pse jo ? nuk eshte nje hack si mendon ti, ka te bej me sigurin ne webfaqet tona, kjo ndihmon qe disa programmer te mos len disa mangesi te vogla ne webfaqe.
   
  Coxoma pëlqen postimin.
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,330
  Pëlqimet:
  1,019
  Pikë nga trofetë:
  193
  Se kuptoj pse duhet ta mbash librin e shejt Kuranin përpara dhe në anen tjetër shpjegon publikisht se si bëhen sulmet ddos ?
  Duke e mbajt Kuranin përpara dhe duke shpjeguar se si bëhen sulmet DDOS , dhe video te ngjajshme ilegale jan të pa pranueshme.


  [​IMG]


  Për të marre ndjeksa dhe shikime te preferoj të bësh video të ndershme nëse do qe tet ec kanali.
  Shiko video të ngjajshme qe do tet nidhmojne se si duhet dhe qfar kontenti te duhet.


   
  Coxoma pëlqen postimin.
 5. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nuk ka asgje ilegale
   
 6. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
   
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  975
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  73
  o ti shoq kto jan ilegale ktu mos mlodh
   
 8. Coxoma

  Coxoma Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  12
  Pikë nga trofetë:
  3
  SLOWLY
   
 9. clusterphys

  clusterphys Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,048
  Pëlqimet:
  342
  Pikë nga trofetë:
  113
  Lere se qenka haker . Po na vjedh accountin ktu
   
  M.L pëlqen postimin.
 10. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  975
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  73
  hahaha ma vjedh ...
   

Shpërndaje faqen

Loading...