1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Credit Card Processor qe pranon shqipetare?

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga Adrian11, 9 Tetor 2018.

Tags:
 1. Adrian11

  Adrian11 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje
  Doja pak ndihme pasi nuk po arrij me gjet nje cc processor qe te pranoj shqiptared me apliku
  Stripe me kerkon ein/ssn
  2checkout sme pranoi
  Kam pa shum kompani dhe shpesh kam mar pergjigje negative
  6 muaj pun per te ndertuar nje shop me shkoi dem prej stripe qe mka ber freeze account prej taksave
  Nese dikush ka ndonje ide ose e ka testuar tme thote
  Flm
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar i Njohur

  Postimet:
  978
  Pëlqimet:
  248
  Pikë nga trofetë:
  73
  2checkout e ka fjalen per payapl, apo jo?
  pse nuk te ka pranuar paypal?
  une per nje kohe te gjate punoja me location evrope kurse per te mare dhe bere pageset perdorja kart debiti shqiptare dhe nuk pata asnjehere probleme.
   
 3. udqcompany

  udqcompany Anëtar Fillestar

  Postimet:
  84
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  8
  me cka ka tbej shop? se 2checkout pranon po mos e ki high risk account
   
 4. Adrian11

  Adrian11 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Print on demand dhe dropshipping
  High risk eshtr disi se jan copyrighted items
  Do i krijoj nga fillimi pa copyright sa me u aprovu
  Si thua te aplikoj me shtetin albania apo shtetet si uk us de dhe tperdor payoneer?
  @Poshnjari skan lidhje me nj tj
  E kam paypal po 90% te orders i kam cc based dhe duhet me patjeter nje cc processor
   
 5. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  603
  Pëlqimet:
  356
  Pikë nga trofetë:
  118
  Kjo i pranon - https://www.paygol.com/ , por i ka pak fees te larta e kam perdor vet.
   
 6. Adrian11

  Adrian11 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  te ka hapur probleme? se shoh shum rezultate ne google qe esht scam :/
   
 7. lamre

  lamre Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  2checkout.com per me hap account duhet:
  • Me regjitru biznesin me letra tamon,
  • Me pas xhirollogari ne emer te biznesit,
  • Adrese te biznesit ( ta lypin nje fatur me adrese te biz.) dhe
  • website - shopin ( ne website duhet patjeter me u pa adresa e biznesit)
   

Shpërndaje faqen

Loading...