1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Comcast do të ofrojë internet me 2Gbps në Atlanta

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Arsim N., 2 Prill 2015.

 1. Arsim N.

  Arsim N. Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,928
  Pëlqimet:
  237
  Pikë nga trofetë:
  183
  [​IMG]

  Comcast ka njoftuar sot se do të fillojë të ofrojë Gigabit Pro, një shërbim interneti që sjell 2 gigabit për sekond (Gbps) në Atlanta duke filluar nga muaji i ardhshëm.

  Kjo shpejtësi e ‘çmendur’ është dy herë më e shpejtë se Google Fiber, por ashtu si ky i fundit, Gigabit Pro është simetrik, që do të thotë se mund të përdorni frekuencat transmetuese si për ngarkim ashtu edhe për shkarkim.

  Pas lansimit në Atlanta, Comcast ka në plan të sjell shërbimin e saj në 18 milionë shtëpi të Shteteve të Bashkuara deri në përfundim të këtij viti./ITshqip/​
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,707
  Pëlqimet:
  1,187
  Pikë nga trofetë:
  243
  po nga EU kur do na vije?

  :(
   

Shpërndaje faqen

Loading...