1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Cmimi Reth Web Dizajnit

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga HardWorker, 7 Shkurt 2019.

 1. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje antar te forumit, kam filluar te krijoj nje web faqe per web dizajn, te gjitha i kam planifikuar domethan si do duket faqja dhe cka do ket ne te, mirpo kam nje dilem.

  Tek sektori Sherbimet kam ne mendje qe webdizajnin ta ofroj vetem ne platrofmen Wordpress the Drupal. Cfar cmimi te vendosi per keto sherbime ju lutem te me kshilloni, apo ndonje shembull se jam fillestar dhe vertet kam nevoj per ndihmen tuaj...
   
 2. GameOver

  GameOver Anëtar i Njohur

  Postimet:
  525
  Pëlqimet:
  183
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per fillim shko me qmime ma te lira deri sa te arrish me ba klienta, shembull 50 euro komplet webi kur te bon klienta pastaj qmimin mun me ndryshu vetem per fillim puno lire edhe punoj mir me kan t knaqun klientat prej sherbimev tua, edhe gjithmon synoje tregun e jashtum.
   
 3. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  @GameOver une kam filluar te punoj ne 3 projekte dhe cmimi im ka qen 300 euro dhe pronaret kan pranuar si thua me mir mos te tregoj cmimin apo te shkruja cmimin
   
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  250 deri 300 nese i ben me WYSIWYG dhe me theme te bleme.
  Ndersa nese i ben me dizajn tendin prej fillimi ateher nuk ja vlen perfundi 900 euro, normal varet edhe qfar webfaqe eshte.
   
 5. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  300 euro ne wordpress me premium theme, mirpo dizajnin e kam ba prej fillimi
   
 6. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  E pata fjalen nese e krijon theme tenden.

  P.S. Mos shko perfundi 250 euro.
   
 7. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  Dmth me wordpress dhe theme premium minimum 250?
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 8. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Per mendimin tim po.
   
  HardWorker pëlqen postimin.
 9. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kjo varet nga kerkesat e klientit.
  Nqs klienti do thjesht nje webfaqe ne wordpress etj etj, ath cmimi mund te varjoj 200-400$, ne varesi dhe te themes qe do punosh, sepse nuk kerkon dicka Copy - pass. Nqs klienti kerkon qe ne webfaqen e vete te kete panel te personalizuar per clientet e vete, eCommerce-wooCommerce, pakete E-Mail dhe resurse te tilla normalisht qe cmimi shumfishohet. Si mund te shumfishohet dhe nqs ti krijon nje dicka nga zero, Pra cmimi varjon ne baze te kerkesave qe do porositesi. Ti beje minimalisht 3-4 paketa, dhe jepu te zgjedhin. Suksese
   
 10. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53

  i nderuar @eby mundesh si shembull te me japesh se si ti ofroj ato pakete perafersisht, kerkoj ndjes po jam fillestar dhe nuk di shum rreth paketave
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,846
  Pëlqimet:
  558
  Pikë nga trofetë:
  293
  Do ta lexosh këtë temë pas nja dy vjetësh dhe do qeshësh.
  Filloje si fillim me gjëra të vogla. Pastaj shiko dhe kohën që të duhet për një projekt dhe vëri çmimin.
   
  enneaa dhe HardWorker pëlqejnë postimin.
 12. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53

  faleminderit i nderum per kshillen mirpo me pas wizon me te lart sosht keq besoj
   
 13. LorentK

  LorentK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  261
  Pëlqimet:
  70
  Pikë nga trofetë:
  38
  @HardWorker te projektet qe i punon a perfshin edhe SEO a veq Wordpress web me ni premium theme?
   
 14. HardWorker

  HardWorker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  195
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  53
  perfshij gjitha, dmth, edhe plus saj krijoj instagram facebook page dhe me fansa
   
 15. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  95
  Pikë nga trofetë:
  38
  zakonisht nje website shkon 200 - 300 mije por kjo nuk do te thote gje, nuk eshte menyra e duhur per biznes.
  tregu shqiptar nuk eshte i madh.
  mund te bleje robi nje theme shume te mire ne wp per 50 dollare dhe eshte rehat.
  per mendimin tim te gjithe ata qe jane programues dhe dizanjues te mire, kot rrine dhe duan te gjejne
  kliente me pahir qe nuk i kane aq para per ta blere nje teme, apo nuk ja dine vleren nje teme.
  mjaftoni te beni nje teme falas per wp tek themeforest psh etj
  dhe pastaj te kete opsione shtese te ndryshme me pagese versioni premiun etj.
  akoma mund ta reklamoni ketu dhe te na beni ndonje skonto ;)
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...