1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

C'mendoni per kete logo

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga sjamketu, 22 Shkurt 2016.

 1. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Logoja
  http://www.kredi.al/ ; http://www.kredi.al/wp/wp-content/uploads/2016/02/kredi-logo220.jpg eshte bere nga une ne photoshop Cs3, icon i marre nga interneti (free)

  Nuk jam profesionist ne kete pune po e bera per ta provuar. ne te ardhmen edhe mund te paguaj per nje logo po desha nje tani per tani.

  Sugjerime se si mund ta permiresoj? E kam ne psd dhe mund ta ndyshoj.
  A shkon icon-i per faqe kredish? A eshte me i madh /vogel se duhet , germat etj?
   
  Last edited: 22 Shkurt 2016
 2. Alban16

  Alban16 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  128
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje ,
  As une nuk jam profesonist por ama thjesht duke pare them se po te ishte pak me e madhe edhe shkrimi te ishte psh $ KR€DI.AL mua me duket e pershtatshme sepse ka lidhje me parate . Per ngjyrat nuk e di :/ varet nga ngjyra qe ka edhe thema e faqes . Gjithsesi nje sygjerim me te sakte do te ta jepte nje dizenjues profesionist .
   
 3. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Albana, icon-i eshte calculator...pra lidhet pak me kredite. Ideja eshte qe logoja te jete e thjeshte, te lexohet mire dhe pas shume elemente /ngjyra. Pra jo me 20 icon-a dhe ngjyra. Per 2 ore e bera, s'mund te ankohem shume ;)

   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,637
  Pëlqimet:
  706
  Pikë nga trofetë:
  243
  Bone pak zoom at iconen calculator edhe fshija at ngjyren qe e ka ne background si ngjyr hiri , bonja te bardh ashtu sikur osht krejt logo. Mundesh kadale me kujdes me fshi mir.
   
  sjamketu pëlqen postimin.
 5. sjamketu

  sjamketu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Phoenix,
  faleminderit.
  E hoqa gati te gjithe ate shadow qe ishte ne icon.
   
 6. Berat Ossi

  Berat Ossi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  387
  Pëlqimet:
  77
  Pikë nga trofetë:
  38
  hiqja background kalkulatorit bone bardh ;)
   
 7. BCE

  BCE Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  3
  Kur e bon logon bone nforme .png edhe le backgroundin transparent sepse kur e qet nfaqe logon backgroundi osht i faqes dhe logo mbetet ashtu
   
  Berat Ossi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...