1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

C'mendoni per kete logo

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga sjamketu, 22 Shkurt 2016.

1. sjamketu

sjamketu Anëtar Aktiv

Postimet:
    147
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    28
    Logoja
    http://www.kredi.al/ ; http://www.kredi.al/wp/wp-content/uploads/2016/02/kredi-logo220.jpg eshte bere nga une ne photoshop Cs3, icon i marre nga interneti (free)

Nuk jam profesionist ne kete pune po e bera per ta provuar. ne te ardhmen edhe mund te paguaj per nje logo po desha nje tani per tani.

Sugjerime se si mund ta permiresoj? E kam ne psd dhe mund ta ndyshoj.
    A shkon icon-i per faqe kredish? A eshte me i madh /vogel se duhet , germat etj?

Last edited: 22 Shkurt 2016
  2. Alban16

Alban16 Anëtar Aktiv

Postimet:
    128
    Pëlqimet:
    16
    Pikë nga trofetë:
    28
    Pershendetje ,
    As une nuk jam profesonist por ama thjesht duke pare them se po te ishte pak me e madhe edhe shkrimi te ishte psh $ KR€DI.AL mua me duket e pershtatshme sepse ka lidhje me parate . Per ngjyrat nuk e di :/ varet nga ngjyra qe ka edhe thema e faqes . Gjithsesi nje sygjerim me te sakte do te ta jepte nje dizenjues profesionist .

3. sjamketu

sjamketu Anëtar Aktiv

Postimet:
    147
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    28
    Albana, icon-i eshte calculator...pra lidhet pak me kredite. Ideja eshte qe logoja te jete e thjeshte, te lexohet mire dhe pas shume elemente /ngjyra. Pra jo me 20 icon-a dhe ngjyra. Per 2 ore e bera, s'mund te ankohem shume ;)

4. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,637
    Pëlqimet:
    706
    Pikë nga trofetë:
    243
    Bone pak zoom at iconen calculator edhe fshija at ngjyren qe e ka ne background si ngjyr hiri , bonja te bardh ashtu sikur osht krejt logo. Mundesh kadale me kujdes me fshi mir.

sjamketu pëlqen postimin.
  5. sjamketu

sjamketu Anëtar Aktiv

Postimet:
    147
    Pëlqimet:
    15
    Pikë nga trofetë:
    28
    Phoenix,
    faleminderit.
    E hoqa gati te gjithe ate shadow qe ishte ne icon.

6. Berat Ossi

Berat Ossi Anëtar Aktiv

Postimet:
    387
    Pëlqimet:
    77
    Pikë nga trofetë:
    38
    hiqja background kalkulatorit bone bardh ;)

7. BCE

BCE Anëtar

Postimet:
    7
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    3
    Kur e bon logon bone nforme .png edhe le backgroundin transparent sepse kur e qet nfaqe logon backgroundi osht i faqes dhe logo mbetet ashtu

Berat Ossi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...