1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

CloudFlare Bypass - Kali

Tema tek 'Video Mësime' e hapur nga DardanDaci, 1 Janar 2019.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  939
  Pëlqimet:
  649
  Pikë nga trofetë:
  173
  Jasht rregullave.
   
  Last edited by a moderator: 3 Janar 2019
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,222
  Pëlqimet:
  740
  Pikë nga trofetë:
  343
  dicka nuk kuptova une, per cfare duhet kjo?
   
  Last edited by a moderator: 3 Janar 2019
 3. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Shumica e faqev perdorin Cloudflare per siguri per ta fsheh kompanin ku jan te hostuara dhe perdorin dns e cloudflare.. pra ky tutorial sherben per ta gjet ip-n reale e ati serveri qe fshihet pas cloudflare.
   
 4. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  fix , sa di une forumi nuk lejohet hacking or anykind of bypassing ?
   
 5. KastriotKoti

  KastriotKoti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  566
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  58
  Me rregullore ashtu esht sepse ky nuk esht nje forum hacking dhe nuk besoj qe kto gjera i lejon staffi, un thjesht e informova antarin me lart per pytjen qe e beri.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,222
  Pëlqimet:
  740
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ate e di. Por pyetja ime më konkrete ishte, për çfarë na duhet ne? Ka metoda të tjera për ta gjetur, nuk është nevoja të perdorim kali.
   
 7. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  939
  Pëlqimet:
  649
  Pikë nga trofetë:
  173
  Kjo nuk ka te beje fare me hacking perkundrazi , thjesht eshte skript qe perdoret per te gjetur IP , kjo sherben per te mira sepse sod shum krime bohen neper faqe e fshehen me cloudflare , kjo osht gje pozitive nuk ka t boj me hacking.
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 8. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Sot ka shum faqe me pornografi te femijeve , qe shesin drog etj ... po prap nese i hackojm prap osht hacking and yeah te mbetet pergjithsie e cloudflare ajo cillat faqe cillat jo . Skam asgje kunder mundit ton por prap ilegale :)
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  939
  Pëlqimet:
  649
  Pikë nga trofetë:
  173
  Nuk eshte puna me hacku dike vllaqko , por Policia dhe Kriminalistika i perdorin vet kto skripte per me ju ndihmu me i gjet njerzit e kqij qe fshihen prapa cloudflare , ka edhe skripte qe ti marrin Whois te domainit edhe kur jan Privacy "Protected" , por nuk qarkullojn neper internet te lire. Pra ajo qe dua me e thane eshte per menyren e perdorimit te ktyre skriptave , krejt nvaret si e perdor njeriu sepse zgjedhje dhe mundsi ka sa te duash.
   
 10. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Krejt nrregull veq spe kuptoj pse e ke postu videon pa e qit linkun e script ?
   
 11. clusterphys

  clusterphys Anëtar i Njohur

  Postimet:
  870
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  93
  Poshnjari pëlqen postimin.
 12. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,222
  Pëlqimet:
  740
  Pikë nga trofetë:
  343
 13. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  okej po i postoj une nje brute forcing script ose nje 0day une e qes per qellim te mir mi informu por qfar e ben ateher qfar e dallon forumin prej hackforums? asgje qe do ta postosh jo si perdoret se me marr nje script edhe me run krejt din , sqaro ku ne qka bazohet qka kontrollon cillat pika i kqyr qysh bohet manual ose codin qe e ke shkru vet a diqka etj .... thjesht ti e ndjek filozofin e hackforums ti armatosesh disa qe zdin jo ti msosh diqka ;)
   
  @science pëlqen postimin.
 14. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tema jasht rregullores.

  Keni kujdes se cka postoni, ndryshe do te largoheni nga forumi.
   
  Elion1 pëlqen postimin.
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...