1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cka eshte Google Adsense, si te pranohemi ne te

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga Blerim R., 16 Janar 2013.

 1. eni

  eni Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Jom tu hulumtu po pa sukses n qet rast konkret, ktu n forum kokan edhe disa foto qysh me plotsu po tash paskan ndryshu opsionet n google adsense sa pe shoh une, ma heret spo shoh qe ka pas address line 1 edhe 2, un jam i Vushtrris/Kosove. Edhe kodi postal i vushtrris osht 4200 nuk pe pranon Po thot this postal code format is not recognized Nashta jau lodha po ju tregova n fillim qe jom fillestar n keto sene, anyways faleminderit
   
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Vushtria e ka 42000 e jo 4200 qysh e di une .
   
 3. eni

  eni Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Po 42000 qashtu e kom dhon veq qetu qe kom gabu tu t'tregu ty
   
 4. Mirjeta

  Mirjeta Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje , deshta tju pyes , kur po i plotsoj te dhenat per me qel google adsense , kodi postal spo ma pranon , tasht shtetin po e shkruj albania, por kur po e shkruj qytetin tim , dhe kodin postal te qytetit tim spo ma pranon, edhe nje pytje tjeter, si duhet te jet webi i quajtur tregomani naj model, apo muj qfare dush faqe me qel.
   
 5. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  Jepja 1 numer ma pak tek kodi postar
   
 6. Destroyer

  Destroyer Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje!

  A osht e vertetume qe vjen PIN-i N'Kosov edhe qashtu veq me 4 numra t'postal code-s?
   
 7. shefi

  shefi Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje a mund te me ndohmoni kam hapur kete blooger por nuk po di si ta konfiguroj me Adsens .kur futem tek Adsens me thot qe me eshte refuzuar por un se kuptoj perse
  Thank you for your continued interest in AdSense. Unfortunately, we were unable to approve your initial application. To resubmit your application, complete the fields below.

  For your application to be successful, make sure you've resolved the issues described in the disapproval email we sent you:

  • If your application was disapproved because it matches a currently approved AdSense account, then you must close your other account before you reapply.
  • If your application was disapproved because your site doesn't follow the AdSense program policies, then you must fix the issues with your site before you reapply.
  For more information, visit the AdSense Help Center.
   
 8. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kodin Postar duhet me shkru TShqipris pasi qe te shteti pe len Shqipria, kshtu qe kodet postare te shqipris jan me 4 numra e qe doni kodin postar te tiranes eshte 1001.
   
 9. Destroyer

  Destroyer Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Po mu m'vyn per Kosov se nuk kom mundsi me shku n'Tiranë
  A nuk paska asni menyr me t'ardh n'Kosov a?
   
 10. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Flm per info ce keni dhene, ndihmone shume t'gjithe ata qe fillojn te fitojn para nga interneti.
  Edhe vet kam krijuar nje YouTube channel ne Shqip keto https://www.youtube.com/channel/UCdT2dYITicJ-cngEa0ttt0w ku jam munduar te spjegoj ne tersi po kete qeshtje dhe shume tjera video te llojit te njejt qe sa me shume te ndihmojm njeri tjetrin dhe te hapim njohuri sa i perket infromatikes ne pergjithesi.
  Nese ndokush ka pyetje tjera per ineternet dhe nuk ka te sigurt si perdoren programe te ndryshme mund te me kontaktoj ne kanalin YouTube apo edhe te pyes ketu ne kete forum shume me vler, Faleminderit.
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 11. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  dergo nje foto/screenshot te lutem ose link ku mund te shof do mundhohem t'ju ktherj pergjigje pozitive.
   
 12. gurakuqi

  gurakuqi Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Te nderuar,
  si te veprohet ne kete rast?

  We've found policy violations on http://www.gazetaalo.com that are preventing your site from being approved:
   
 13. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  278
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Google AdSense nuk pranon nuk pranon me gjuhe shqipe.Duhet me perdore patjetere njeren nga keto gjuhe https://support.google.com/adsense/answer/9727?hl=en
   
 14. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  450
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  53
  Hap nji web t`ri , dizajnoje ose merr template t`mire , artikujt le t`jene permbajtesor e kualitativ dhe ne gjuhe angleze ose ne ndonjanen prej gjuheve qe adsense i pranon , qo trafik , apliko , mandej shfleto per temat qysh me i vendos reklamat ne nji web me gjuhe shqipe , ose kontaktom mu ose dikond prej antareve qe kane fole per kete teme t`asistoj !
  Suksese !
   
 15. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  prsh, ''Scraping content'' ka kuptim te kopjimeve te artikullve-teskteve te njeta me tjera.
  Pra kta perdorin fjali jo shume ansore per te kuptuar problemin ne kete rast ka thene qe ke perdorur artikull-postime te kopjuara qe gjinden ne uebsajte tjera. Pra duhet shly kto postime qe ti ke kopjuar dhe te besh shkrime unike qe adsense te pranoj te shfaq ads prap.
   
 16. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  283
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  Kjo Tem Duhet Te Mbyllet Dhe Sa i Perket Autorit e ka sqaruar shum mir sa qe asnje pik apo presje nuk po i mungojka --- +rep
   

Shpërndaje faqen

Loading...