1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje CISCO CCNA

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga regp, 12 Nëntor 2016.

Tags:
 1. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,
  deshta me ju pyet se cili Kurs(Trajnim) esht me i miri per cisco

  -CISCO ne universitetin AUK
  -Citech Cademy - CITA qe ish n'breg diellit
  -Cactus Education apo kjo

  dmth ne AUK jom interesu edhe trajnimi per CCNA nivelit(chapter) te 1 ish 220 euro, ndersa ne CITA niveli 1,2,3,4 i CCNA me perfundu ish 350 e gjitha.

  Pra qka pom sygjeroni.
   
 2. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Fillimisht duhet ta sqaroj qe nese ligjerimi (Plan programi) eshte i bazuar ne planin qe ofron CISCO, ateher ne te gjitha vendet eshte njejte. Qe AUK-i e bene kete. Ndersa per kompanine tjeter CITA, nuk e di se si mesojn ose cka bejne. Nese eshte kjo kompani qe ta garnaton certifikimin qe ke me e kry, ateher nuk te kisha preferu me shku perderisa ke njohuri te mira ne rrjeta dhe te nevojitet vetem certifikimi.

  Pra, krejt varet se a ke njohuri. Nese ke njohuri te mjaftueshme ateher shko ne CITA sepse e ke me lire, por nese nuk ke fare njohuri te preferoj AUK-in ose ndonje kompani tjeter qe ofron trajnime te plota ne baze te plan programit te CISCO-s.

  Gjitha t'mirat,
  Fannoli
   
  regp pëlqen postimin.
 3. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shum faleminderit phannol kk
   
 4. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Pa dashte mi nenvleresu keto vendet tjera edhe une te preferoj AUK-in nese je fillestar, arsyet jane kushtet e mira dhe profesorat e mire. Per arsye se nese ke njohuri te mira sic tha edhe Fannoli ske nevoje fare me kry te asnjera por shkon direkt ne certifikim. Une ne fillim kur kane fillu keto trajnime i kam perfundu ne Auk dhe jam certifiku, profesor e kam pasur Burim Perezin. Burimi eshte ende aty dhe te preferoj qe vec nese e zgjedh Auk-in te shkosh ne klase te Burimit ;)
   
  regp pëlqen postimin.
 5. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  flm shum edhe prej teje pasiqe mu desht shum ni sygjerim sidomos prej juve kta e kom desht.
  Profesorat smi kan cek po prof tash e kom Milaim Ismajli qe shpresoj se eshte i aft me na msu!
  P.S
  A muna me gjet dikun naj msim per CCNA 1, shqip ose anglisht.
   
  Last edited by a moderator: 16 Nëntor 2016
 6. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Në momentin që regjistrohesh në akademinë e cisco, aty të mundësohet regjistrimi në platformën NetAcad, në të cilën është kurikula e nevojshme për secilin nivel, varësisht nga klasa në të cilën je regjistruar, pastaj aty ke mundësinë e hyrjes në testet modulare dhe ato finale.
   
 7. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Valdrin menofta diqka ma speciale :p qe mndihmon ma shum


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Kerko neper forume warez ose ne torrent per Train Signal videos ccna ose CBT Nuggets ccna, jane video trajnime shume te mira.
   
  regp pëlqen postimin.
 9. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
 10. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  843
  Pëlqimet:
  346
  Pikë nga trofetë:
  208
  Videot jane te punuara dhe ne to ligjeron Fanoli, jane pikerishte per ate qe te duhet ty, kurse sa i perket librit nuk e kam lexu at liber por besoje qe duhet me kane liber i mire.
   
  regp pëlqen postimin.
 11. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit shumë :)
   
 12. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Ngo , une i kam krejt versionet e Ciscos te rujtne offline IT Essentials,CCNA 1-4,CCNP krejt,IP Tepelghony edhe CCNA security version 5.0
  Eshte njejt si me u regjistru ne cisco qashtu i hap me browser,
  Une i kam qe dy vite filet kshtu qe masi e bana publike kuj i nevojiten le te lajmrohet
   
  Eggzzoni pëlqen postimin.
 13. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Mu vlla pom nevojiten
  Qe ki mundsi mi dergo

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Last edited: 17 Nëntor 2016
 14. regp

  regp Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Vlla po pate mundsi mi dergo qato trajnime tlutna :(
   
 15. CASPARONE

  CASPARONE Anëtar Aktiv

  Postimet:
  164
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  qe bon me mi dergu edhe mu.Falemnderit
   
 16. Big-KS

  Big-KS Anëtar Fillestar

  Postimet:
  73
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nese mundesh edhe mua, faleminderit
   

Shpërndaje faqen

Loading...