1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Cilin cel te blej

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga 00000000, 21 Korrik 2017.

 1. 00000000

  00000000 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
 2. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  1.Per mendimin tim asnjerin pasiqe eshte veshtir me u gjet pjes po edhe nese i gjen jan me qmime te larta dhe qe sja vlen ta riparosh ne rast prishje.
  2.Ne disa performanca duket qe LeEco Le S3 eshte me i mir p.sh Kamera 4K qe procesori esht deca core 2.3GHZ etj...mirpo ajo qe po e prish osht qe procesori osht media-tek edhe pse ky helio kam degju qe esht i mir prap me duket qe nuk ofrojn performanc t'knaqshme.
  Kurse ky modeli LeEco Le 2 ka procesor Qualcomm Snapdragon qe shquhen per performanc te mir por qenka octa core 1.8 GHZ edhe ky po e prish pak ktu.
  Ne kete rast kisha zgjedh diqka prej 2 brendeve me te njohura iphone ose samsung pasiqe edhe pjest me i gjet osht ma leht edhe performanc t'mir,gjithashtu edhe jetgjatsi me te madhe pasiqe kta pas nje kohe fillojn me u lodh ne performanca.
  Mirpo Nese veq ke vendos njeren nga kto dy modele me marr prap mendoj qe LeEco Le S3 duhesh me marr.
   
 3. 00000000

  00000000 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Faleminerit per pergjigjen..po e di qe esht pak veshtir per pjes per keta por per kete cmim nk mund te gjesh iphone ose samsung me keto parametra
   
 4. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  328
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pyet nja 7/8 e bej sic di vete..
   
 5. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  E vertet qe esht veshtir sepse mundesh me gjet te perdorur apo edhe modele me te vjetra mirpo t'sygjeroj me prit pak grumbullo para dhe e blen p.sh sygjerim i imi per ty osht Samsung Galaxy J5 (2016)
  qmimi nga 150 EUR deri ne 199 EUR
  Shiko ne kete Link i ke qmimet e mobishopave ne KS gjithashtu parametrat e telefonit / t'sygjeroj tek GAMA me ble sepse edhe i ke 2 vjet garancion edhe mundsia per me tu ba dallaveri si ne mobishopat tjer eshte me e vogel.Un per vete jam person qe paguja gjithmon me shum shkaku i garancionit.
  Code:
  http://telefoniyt.com/telefoni/9998
   
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Nese patjeter do te zgjedhesh mes ketyre te dyve atehere une do te preferoja LeEco Le S3
   
  MaksIm1233 pëlqen postimin.
 7. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  340
  Pëlqimet:
  69
  Pikë nga trofetë:
  53
  Gjithashtu edhe un te sugjeroj LeEco Le S3.
   
 8. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  613
  Pëlqimet:
  216
  Pikë nga trofetë:
  73
  Le eco është I lidhur me shume me tregun kinez kështu që nuk do të sugjeroja asnjë tel nga kjo firmë. Nëse do të qëndrosh në tregun kinez por që kanë edhe tendencë jashtë këtij tregu, provo xiaomi. Zgjidh një model me global rom dhe je ne rregull. Duhet të dish se kamerat e këtyre tel janë shumë poshtë nivelit të kamerave nga firma të mirëfillta.
   

Shpërndaje faqen

Loading...