1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cili eshte Walleti ma i mire per cryptocurrency?

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Bajra, 16 Janar 2018.

 1. Bajra

  Bajra Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Cili eshte walleti me i mire per cryptocurrency
   
 2. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,453
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Per cfare monedhash ?
  Mondha te ndryshme kan wallet te ndryshem.

  Ose bli Ledger Nano S i mban te gjitha altcoins.
   
 3. bone

  bone Anëtar Aktiv

  Postimet:
  358
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ledger Nano S nuk i perkrah te gjitha altcoins, mos jep informata te gabueshme
   
 4. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
 5. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  coinbase per telefon
   
 6. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mycelium ,
  Bread Wallet,
  Green Adress,
  Exodus
  Armory
  Copay
  Trezor
  Blockchain.com
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 7. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  +1 per Exodus, eshte nje wallet qe mua me pelqen.
   
 8. boni

  boni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  188
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  me sa lexova exodus mund te perdoret dhe offline pra asht nje program qe shkarkohet ne pc. nuk kam ndonje dijeni a punon mir, nqs ti din dicka me shum mundesh me e nda me ne.

  Une 50euro kam mundesin dhe po i fus ne loj per coins tek nje kompani hollandeze https://bitvavo.com/ , shpresoj te ec mire
   
 9. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Po un e kam perdorur kete wallet me heret.

  1. Eshte offline wallet.
  2. Ke mundesi me bo exchange direkt prej programit prej nje valutes ne valuten tjeter.
  3. Me heret kur un e pata instlauar ishin vetem 3-4 valuta, tani nese zgaboj i kan shtuar edhe shum tjera, planifikohet se shpejti Ripple, Digibyte e disa tjera te shtohen.
  4. Mundesi me bo export privat key per cdo adress qe ke funds.
  5. Shum praktik dhe i shpejte.
  6. Nje GUI qe mu me pelqen tejmase
  7. Punon perfekt dhe gjithcka i ke nen kontrolle, vetem se eshte program per PC.
  8. Eshte i sigurt, sipas mendimit tim.

  [​IMG]
   
  boni dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 10. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  A bon qekjo coinbase per kosove?
   
 11. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Jo nuk bon hala ne Kosove, veq shtete t'jashtme.
   
 12. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ani une e kam hap shume mire ma ka verifiku me nr tel e krejte !!!!
   
 13. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Edhe une e kom hap bile kom edhe btc aty, po kur provoj me bo buy ose sell mtregon qe sosht available ktu
   
 14. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ahhh dmth nese ki btc e i qet aty smunesh mej shit a?
   
 15. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Munesh me i transferu neper wallet-s tjere, amo jo me i shit ne coinbase per mi transferu monedha tjera apo dicka e till.
   
 16. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ok flm. Mu veq po me duhet nje wallet i sigurt mei transferu do btc qe i kom fitu
   
 17. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per wallet qe munesh mju thon t'sigurt jon veq offline wallets, perndryshe kurgjo ska sigurt.
   
 18. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  E ku jon ata? A e din ndonjo se nuk kuptoj shume mfal qe t'mora pak kohe??
   
 19. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  I paskan spjegu shumicen n'komente, po met sygjeru un tkisha thon Ledger Wallet ose Exodus
   
 20. Elira

  Elira Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  38
  Ok flm shume... kta mdoket pou dashka ne pc mej downloadu a?
   

Shpërndaje faqen

Loading...