1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cili eshte search engine i pare ne internet .

Tema tek 'Kuize nga itShqip' e hapur nga Lodvald, 13 Korrik 2016.

?

Cili eshte motorri i kerkimit i pare ne rrjet .

 1. Google

  16 vote(s)
  42.1%
 2. Yahoo

  2 vote(s)
  5.3%
 3. Archie

  12 vote(s)
  31.6%
 4. Bing

  3 vote(s)
  7.9%
 5. Baidu

  2 vote(s)
  5.3%
 6. Altervista

  2 vote(s)
  5.3%
 7. Wais

  1 vote(s)
  2.6%
 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Do shpresoja se pergjigjiet ti jepnit pa ba google search.

  Thjesht per zbavitje.
   
  shqipbook pëlqen postimin.
 2. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  Kam pas ni trajnim per search engine edhe 90% e di qe eshte archie (pa google search), po kjo tjetra altervista osht altavista
   
  .#Pr!nCe, Kujtim11 dhe shqipbook pëlqejnë postimin.
 3. AlbaNi1

  AlbaNi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  237
  Pëlqimet:
  78
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per menimin tem Google, plus ti vet npytjen tane u pergjigje... the mos e boni Google search...
   
 4. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  556
  Pëlqimet:
  105
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per mendimin tem osht Archie
  Krijuar ne vitin 1990
   
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  986
  Pëlqimet:
  142
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per mendimintim eshte Google
   
 6. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Un e lexova ne nje forum te huj e mora te zgjedh bing-un me nje llogjik

  Pasi microsoft eshte ma e vjeter se gjith kto kompanit e tjera edhe me qa di bing posedohet nga microsoft zgjodha ate nuk e kerkova ne rrejt.

  Por kur e kerkova ishte tjeter (dmth mos votoni per bing :p )- kshu qe jepne pergjigjien pastaj beni google search edhe shifni rrezultarin :)


  Kam gjetur shum kuice dhe do i shperndaj her mas here (kuice te bkr dhe jo se duhet naj nivel i madh me i zgjidh me shum me than kuriozitete )
  Dhe uroj qe te gjith antaret te luajn pair play :)
   
  AlbaNi1 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...