1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cili eshte domain me i mire per adsense ?

Tema tek 'SEO dhe Zhvillim trafiku' e hapur nga Ervin.TS, 17 Gusht 2017.

 1. Ervin.TS

  Ervin.TS Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje , ju kerkoj ndjese per shqetesimin por do te doja nje mendim nga ana juaj , sipas jush cili do te ishte domain me i mire per te fituar me shume me adsense .

  webi ka te beje me nje kengetar shqiptar .
   
 2. clusterphys

  clusterphys Anëtar Aktiv

  Postimet:
  458
  Pëlqimet:
  134
  Pikë nga trofetë:
  53
  Disa sqarime,1. Adsense nuk e pranon gjuhen shqipe, 2. Nese e ben ne Anglsisht tekstin kengetari shqiptar nuk besoj se eshte i njohur ne Gjermani, Angli, Usa, Australi etj, i permenda keto shtete pasi te japin me shum para, nese ke trafik shqiptar shum pak fitime do kesh.
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  Domaini eshte ma mire te jete nje top level domain si .com . org .net etj...
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Top-level_domain
   
 4. Ervin.TS

  Ervin.TS Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  O vlla , webit i japim nga 500.000 deri ne 1 milion vizita ne muaj . Cilin me sugjeron me shume , .al apo .com .net .org etj... ?
   
 5. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  709
  Pëlqimet:
  157
  Pikë nga trofetë:
  73
  .com se eshte me e njohura si domain dhe sipas mendimit tim njerezit jane me te terhequr drejt ketij domaini.

  Domain-et e tjera nuk ma mer mendja qe mund te kene probleme me perfitimet thjesht pershtate domainin me emrin e webit, kjo eshte e rendesishme.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Aktiv

  Postimet:
  351
  Pëlqimet:
  47
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk asnjë lidhje domain me Adsense. Janë vizitorët ata që konvertohen në para dhe jo domain.
   
  -em- pëlqen postimin.
 7. -em-

  -em- Anëtar i Njohur

  Postimet:
  600
  Pëlqimet:
  209
  Pikë nga trofetë:
  73
  ^^ korekt
  Domaini te ndihmon per te marr trafik. Nese ti i dergon trafik doaminit ath nuk ka rendesi TLD. Sdq, merr .com dhe flije mendjen.
   
 8. Avioni

  Avioni Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  29
  Pikë nga trofetë:
  28
  te sugjeroj .com
   

Shpërndaje faqen

Loading...