1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cilen Kartel Grafike Ja vlen me Ble [Urgjent]

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga Rrezart123, 16 Shkurt 2016.

 1. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje

  Pom duhet meniher 1 kartel grafike pasi ka me punu diqka edhe mduhet per lojna. Po spo di cila ja vlen per qato pare edhe pse qysh thojn sbon me kqyr per pak. Un smarr vesh sen tek kartelat grafike veq kur pi krahasoj performancat po del qdo njera ma e fort se tjetra. Po per ata qe kan njohuri ne kete fush cilen e kishit zgjedh nven temin, Un paguj :D
  Nvidia Vamery $63.89

  Nvidia Vamery GT730 $48.56

  Nvidia Vamery $41.99
  Vamery GF108 $38.59

  Po ashtu a ka rendsi monitor p.sh kur ta lun naj loj qe i duhet kartela grafike e madhe

  Faleminderit
   
 2. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ky lloje Varemy sot hera e pare qe po ndegjoj per kete prodhues! Une te kisha thene asnjeren nga keto linqe qe i ke postu.
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Pse met rejt, mem ngu mu asnjeren mos gabo ta blesh. Me mire ato 60-70euro jepi dhe bleje ndonje te perdort sesa te blesh ndonjeren prej ktyne me lart, edhe ashtu kshtu garancion ski me pas, plus nuk jane NVIDIA.

  klm.
   
 4. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Qudi aty e cek Nvidia, mirpo vendosa pak nga ana juaj dhe pak nga e imja pasi qe e kisha pas location America :D e fedexit sja dho paret kurr.
  Kontaktova me do PC Shop ne prishtin than qe kemi Nvidia GT640 192bit 3GB Ram DDR3 50Euro(E vjeter) si dhe Nvidia GeForce 420 2GB Ram DDR3 127Bit 30 Euro (E vjeter), a i kan qmimet e arshyeshme qito grafika qka po thuni ju @sodovina-city dhe @boom3rang

  Edhe Nqofse mundeni mema spjegu edhe qka osht VGA se tu i lexu do komente e kish vet a ka dalje ne VGA
   
 5. aRy.

  aRy. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  547
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  38
  VGA porti me te cilin lidhet monitori, port i vjeter.
  tash perdoret DVI edhe HDMI.
  pastaj varet se qfar porti ke ne monitor.

  ja nje grafik ne shkup nese ke te aferm thuj le ta blejn
  Code:
  http://www.anhoch.com/product/38369/gigabyte-pcx-geforce-gtx750ti-1gb-ddr5-2xdvi2xhdmi-oc-edition-large-fan-dx12
   
 6. dinnzz

  dinnzz Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Kto kartelat grafike qe jon me GT jon model ma i vjeter, a ma trejat jon GTX qe jon shum ma tmira.
   
 7. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  122
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  28

Shpërndaje faqen

Loading...