1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cile eshte browseri i pare i shpikur.

Tema tek 'Kuize nga itShqip' e hapur nga Lodvald, 14 Korrik 2016.

?

Cili eshte browseri i pare i shpikur?

 1. Mozilla

  0 vote(s)
  0.0%
 2. Google Chrome

  2 vote(s)
  3.9%
 3. Opera

  0 vote(s)
  0.0%
 4. Internet Explorer

  13 vote(s)
  25.5%
 5. Mosaic

  4 vote(s)
  7.8%
 6. WorldWideWeb

  32 vote(s)
  62.7%
 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Do shpresoja te pergjigjeshit pa kerkuar ne google pergjigjien thjesht per argetim eshte.
   
 2. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  World wide web pa e kqyr google , arsyeja qe mendova se eshte ky browser eshte se

  www (world wide web)
   
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Mendoj IE dhe pse WWW me duket alternative tunduese :p
   
 4. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  WorldWideWeb - 1989
  Mosaic - 1993
  Internet Explorer - 1995
   
  Last edited: 14 Korrik 2016
  DarKr0x pëlqen postimin.
 5. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  qa meresh ti mer plak se i dike me vite fiks kur kan dal :p
   
  albion65 dhe phoenix pëlqejnë postimin.
 6. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,553
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  93
  Hahaha o Google rrnoft se met per mu shpesh edhe kur kom Lind e harroj :D

  Ps srry se pasna pa qka paske shkru mos me kerku ngoogle po Shqiptar jem na o Vlla smujm pa hi pak :v
   
  phoenix pëlqen postimin.
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Ahhaha mos e vrit menjen po thash mos je naj profesor informatike
   
  Kujtim11 pëlqen postimin.
 8. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pse a është browser
  WorldWideWeb?
   
 9. Astritii

  Astritii Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ne fakt eshte kane po tash nuk eshte ma qe prej 1994.
   
  Last edited: 1 Nëntor 2017
 10. Nardino

  Nardino Anëtar

  Postimet:
  39
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ke harruar legjenden!
  Netscape
   

Shpërndaje faqen

Loading...