1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Cilat janë best setting per visuality?

Tema tek 'Counter Strike' e hapur nga miraxh, 14 Mars 2020.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!

  Doja te dija se cilat jane video settings me te mira per te dalluar kundershtarim qarte?

  Dhe nuk e kuptoj pse lojtaret me te mire nuk e mbajne resolution "1920x1080" dhe video setting te tjer "Very High" per te dalluar sa me mire kundershtarin?  ScreaM:
  Resolution - 1280x960
  Global Shadow Quality - High
  Model/Texture Detail - Low
  Effect Detail - Low
  Shader Detail - Low


  S1mple:
  Resolution - 1280x960
  Global Shadow Quality - Very Low
  Model/Texture Detail - Low
  Effect Detail - Low
  Shader Detail - Low


  Stewie2K:
  Resolution - 1024x768
  Global Shadow Quality - High
  Model/Texture Detail - Low
  Effect Detail - High
  Shader Detail - High
   
 2. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,670
  Pëlqimet:
  512
  Pikë nga trofetë:
  208
  Ska lidhje kualiteti ne shikimin e kundershtarit.

  Gjithashtu shkaku i cosmetic kundershtari mund te duket me i madh ose me i vogel qe ndisa raste tben me kliku gabim sic e shikon edhe vet kta i kan disa gjera ndrryshe po model e kan tgjith low.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  72
  Pikë nga trofetë:
  28
  Se di por une nuk luaj dot me keto resolution qe kan kto sepse nuk duken qarte kundershtaret
  une luaj me 1920x1080 dhe eshte me mire
   

Shpërndaje faqen

Loading...