1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Cilat Banka te Shqiperis na preferoni per Adsense,Paypal,Instant,Ebanking,Youtube etj

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga albionPr, 2 Prill 2019.

 1. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje,
  Jam nga kosova saktesisht nga prishtina kam disa pytje u perpoqa te hulumtoj ne forum por per fat te keq nuk e zgjidhin problemin tim pra jane pergjigjeje gjysmake per rastin tim, deshta ta formuloj nje tem me gjitheperfshirese :
  1. cilat banka ne shqiperi pranojne qe shtetasit e kosoves te hapin akonta bankare ,akonta te llojit qe suportojn ( Google Adsense, Paypal, Instant article, ebanking ) .

  Qytetin dhe Emrin e Bankes ???

  2. Cilat dokumente duhet te kemi me vete .

  3. Cfar lloj akonte bankare te kerkojme per ta hapur ,
  sa na kushton perafersisht hapja e asaj akonte bankare qe na kryen pune ne (Adsense,Paypal,Instant article, e banking ..) ,cfar lloj karte krediti te kerkojme dhe cila bank i ka sherbimet me te lira si para si pas regjistrimit , perafersisht sa para duhet te kem me vete.

  3. Cilen linje udhetimi me autobus na sugjeroni nga pervoja e juaj personale ,si per nga aspekti ekonomik ,poashtu edhe ai kohor. si per nga shpejtesia poashtu edhe koha e nisjes.
  (Pika e nisjes ta zem let te jet Prishtina apo qytete tjera deri ne qytetin ku gjendet x banka ne Shqiperi.)


  P/s
  ju lutem pergjigjejet te ken parasysh edhe aspektin kohore edhe ate ekonomik, le te jen te gjitha nga pervoja juaj personale.

  Faleminderit ne pergjigjeje.
   
  ArianitSh21 pëlqen postimin.
 2. Rimi Allmuça

  Rimi Allmuça Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Un jam nga tirona , kalo ne dm te te ndihmoj per kete pjese
   
  albionPr pëlqen postimin.
 3. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,202
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  93
  1: Banka me e mir qe e perdor edhe vete eshte Raiffaisen Bank

  2: dokumentet qe duhet per te hapur duhet nje pasaport edhe nje leter e googles qe je aprovu ne adsense ose e instantit,
  Dhe kerko ebanking ose ndrysh qe i thojn ata raiffeisen ON qe mundesh ti besh transfer ne Kosovo per vetem 10€ dhe transferi kryhet 20 minuta

  3: udhtimi mundesh ne kukes me veturen tende private ose me secilin autobus per Tiran
   
  Elion1 dhe albionPr pëlqejnë postimin.
 4. albionPr

  albionPr Anëtar

  Postimet:
  35
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Albozr , faleminderit shume per ndihmen tuaj , kam vetem edhe nje pytje a ka edhe ndonje bank tjeter qe pranon shtetasit kosovar , dhe te lutem me trego a duhet te deponoj para per marjen e kartes se kreditit (pas sa kohe me del perfetsisht kartela)dhe nuk e kam te qart at 10 eu per cdo transaksion me kart krediti apo si ? Faleminderit shume per pergjigjeje.
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 5. Albozr

  Albozr Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,202
  Pëlqimet:
  225
  Pikë nga trofetë:
  93
  Per te hap llogarin eke falas vetem mir eshte te deponosh 5-10 euro sepse ka ndalesa mujore per mirmbajtje , kartela tani eshte edhe per shtetasit e Kosoves sepse dej para ni kohe nuk ka qen kartela kryhet per 10 dit max por limiti ditor eshte 500euro (sjam i sigurt) 5euro ti nalin komision per gjdo terheqje,
  kurse nese keni me shum se 500euro, ekeni mundesin per transfer me ebankin deri 3k euro perveq 10 euro transfer prej raifaisen bank AL ne raifaisen bank KS
   
  Elion1 pëlqen postimin.
 6. aimilius

  aimilius Anëtar Fillestar

  Postimet:
  77
  Pëlqimet:
  55
  Pikë nga trofetë:
  28
  Vetëm Raiffeisen
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 7. Rimi Allmuça

  Rimi Allmuça Anëtar Aktiv

  Postimet:
  106
  Pëlqimet:
  14
  Pikë nga trofetë:
  18
  Me bkt esht me e lehte
   
 8. Panther

  Panther Anëtar Aktiv

  Postimet:
  114
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  28
  Qka ka me te leht Bkt vlla ?
   

Shpërndaje faqen

Loading...