1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cila ishte faqja e pare web ne bote?

Tema tek 'Kuize nga itShqip' e hapur nga MaksIm1233, 25 Shkurt 2018.

 1. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mos e boni Google search ju lutem
   
 2. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ndoshta, google?
   
  MaksIm1233 pëlqen postimin.
 3. albion65

  albion65 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  43
  Cern.ch eshte pasi cern eshte organizata nukleara qe e ka zbulu www.
   
 4. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,337
  Pëlqimet:
  1,213
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk mendoj se e ka zbuluar. thjesht e ka krijuar.
   
 5. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Po domain i pare .al kush ka qene? Mos kerkoni ne Google
   
 6. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  395
  Pëlqimet:
  143
  Pikë nga trofetë:
  53
  explorer internet
   
 7. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  173
  Pikë nga trofetë:
  88
  Explorer internet eshte browser me sa di une.
   
 8. Kryefaqja

  Kryefaqja Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  37
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ka qene info.cern.ch , e krijuar me 20 dhjetor 1990 !
   
 9. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,522
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Ka qen domain i universitetit te tiranes :D spo e di sakt si quhet
   
 10. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Info.cern.ch eshte pergjigja e salt NGA anetari "Kryefaqja"
   
  Kryefaqja pëlqen postimin.
 11. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  718
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  sa shume dhe sa shpejt ka evoluar teknologjia
   
 12. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  upt.al Universiteti Politeknik i Tiranes
   
 13. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  E di qe www (world wide web) eshte krijuar ne CERN zvicer qe si e ka thene antari me lart meret me kerkime berthamore.

  Po cili ka qene domain nuk e di po pa lexu ma mer mendja qe nuk u ka pas perdor domain se domain jan krijuar me ICANN apo jo?
   

Shpërndaje faqen

Loading...