1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Cfare Universiteti me sugjeroni?

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga beyourself, 28 Korrik 2022.

Tags:
 1. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!
  Sapo mbarova vitin e fundit te gjimnazit dhe jam gati per hapin tjeter te rradhes e cila eshte Universiteti. Nuk eshte se kam ndonje plan, ose nje preference. Me pelqen gjithcka, por tani me duhet te bej nje zgjedhje. Cfare dege me sugjeroni te vazhdoje qe mund te jete dicka e dobishme ne te ardhmen.
  A duhet Universiteti te perfundohet me patjeter? Si mendoni?
  Kam nevoje te diskutoje per kete pjese, pres komente pozitive
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kjo eshte nje pyetje e pergjithsheme. Se cfare dege duhet te vazhdosh varet nga ty, nga rrethanat qe ke, aftesite e gjera te tjera si keto.
  Tani per sa i perket nese ja vlen une mendoj se po, sidomos kur e mere me meritat e tua dhe jo me pagese.
   
  beyourself pëlqen postimin.
 3. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  28
  Un me shume do futem ne Universitet te provoj veten, nese do ja dal vitin e pare mire. Atehere do e vazhdoj, nese jo do kerkoj dicka tjeter. Asnjelloje pagese ose miku.
   
  Poshnjari pëlqen postimin.
 4. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  275
  Pëlqimet:
  136
  Pikë nga trofetë:
  53
  Te sygjeroj 3 dege.
  1- inxhineri elektrike
  2- inxhineri elektronike
  3- Veterinari ( Kafshet po marin shume here me shume prioritet se sa njerzit)
  Jane te 3 deget e te tashmes dhe te ardhshmes. Mjeksi, juridik, ekonomi financ eshte mbush call centerat full !!
   
  beyourself dhe RexhepS pëlqejnë postimin.
 5. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  28
  Po mendoj te futem tek sportet, si ju duket?
   
 6. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje, keto jan opsionet qe kam per shkollen e larte.
  SHKOLLA ---------- DEGET
  UNIVERSITETI I SPORTEVE I TIRANES - FUSHA E VEPRIMTARISE FIZIKE, TE SHENDETIT DHE TE REKREACIONIT.
  UNIVERSITETI I SPORTEVE I TIRANES - SHKENCA E LEVIZJES
  UNIVERSITETI BUJQESOR I TIRANES - AGROTURIZEM DHE MIKPRITJE
  UNIVERSITETI BUJQESOR I TIRANES - MENAXHIM SISTEMESH INFORMACIONI
  UNIVERSITETI ALEKSANDER MOISIU "DURRES" - APLIKACION WEB DHE DIZEJNIM GRAFIK
  UNIVERSITETI ALEKSANDER MOISIU "DURRES" - GUIDE TURISTIKE
  UNIVERSITETI ALEKSANDER MOISIU "DURRES" - SPECIALIST RRJETESH KOMPJUTERIKE
  E kuptoj qe ju bezdisa me keto pyetje, por kam nevoje per disa sugjerime dhe nga ana e antareve qe kane mbaruar universitetin. :)
   
 7. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,331
  Pëlqimet:
  1,212
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk bezdisemi me pyetje te sinqerta.
  Sugjerimi im eshte te besh nje shkolle ku nuk je 100% i varur nga te tjeret (firma) per te gjetur pune.
   
 8. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  56
  Pikë nga trofetë:
  28
  Aplikacion web dhe dizejnim grafik, po kjo eshte ndurres wtfff.
   
 9. miraxh

  miraxh Anëtar i Njohur

  Postimet:
  964
  Pëlqimet:
  254
  Pikë nga trofetë:
  93
  haha e cuditshme qe ska opsion per ne tirane per kete profesion :')
   
 10. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  419
  Pëlqimet:
  474
  Pikë nga trofetë:
  123
  Po e nis nga kjo.
  Ti akoma nuk e di cfare te pelqen.

  Neqoftese ti mendon se jeta jote eshte e njejte si e Bill Gates, apo si krijuesit te Aliexpress do i besh yzmet pensionit te prinderve.
  Pergjigja eshte shum e thjesht. PO, duhet ta perfundosh me patjeter, por jo se do te te bej me te mir se dikush tjeter.

  Gjithsesi mu mduket teme diskutimi pa lidhje ne kete forum sepse dihet qe antaret do te te orientojne rreth deges se teknologjise. Ketu nuk ka as per turizem as per kulinari as per mekanik/elektrout etj qe te kete dimension me te gjere si diskutim.

  Suksese ne jete!
   
  DarKr0x dhe beyourself pëlqejnë postimin.
 11. albani99

  albani99 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  442
  Pëlqimet:
  81
  Pikë nga trofetë:
  53
  shoqi per Shqiperi nuk e di po zbesoj qe nuk ka dallim me Kosoven ne aspektin e gjetjes tuaj diku ne pune pas perfundimit te Fakultetit, nese ta kap Informatike gjuju ndonje kompanie kamera, kabllime , konfigurime , rrjeta, rutera e shume te tjera , ne start si praktikant 3 muaj besoj 300-400 te paguajne pastaj me nje pervoje mbi 1 vite mer nje page te mire 500 - 700 e qe eshte e kenaqshme , ne te njejten kohe kryej ndonje kurs te ciscos si CCNA CCNP, pas 3 viteve pervoje mundeni te merrni page 1500 - 3000 eu , keshtu funksionon ne Prishtine e andej nuk e di, une i kam ra pishman qe kam humb kohe 4 vite kryerjen e fakultetit a realisht me teper me kane kryer pune kurse teknologjike si IT, CCNA ,,, klm
   
  beyourself pëlqen postimin.
 12. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  386
  Pëlqimet:
  161
  Pikë nga trofetë:
  43
  Shkenca Kompjuterike ose me mire me thone Inxhinieri Kompjuterike
  Fakulteti te meson shume gjera dhe gjithashtu te avancon ne karriere, amo asnjehere nuk ta siguron te ardhmen tende nese ti nuk e jep maksimumin ne ate drejtim, psh ke disa tipa qe pa asnje dite fakultet dalin me te mire se kta qe kane arritur te marrin nje diplome,por keta tipa jane te rralle edhe asnjehere nuk duhesh mi marr shembull sepse mundesh me deshtu shume keq.
   
  beyourself pëlqen postimin.
 13. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,291
  Pikë nga trofetë:
  358
  UNIVERSITETI BUJQESOR I TIRANES - MENAXHIM SISTEMESH INFORMACIONI
   
  beyourself pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...