1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare mund te me tregoni rreth UBT-së?

Tema tek 'Institucionet Arsimore' e hapur nga Rinqa, 24 Maj 2017.

1. Rinqa

Rinqa Anëtar

Postimet:
    7
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Tani do ta perfundoje shkollen e mesme dhe po mendoj te regjistrohem ne UBT-shkenca dhe ixhinjeri kompjuterike... Nese ka ndokush qe eshte, ka qenë apo di diqka rreth UBT-së shprehuni lirshëm! Pra me shume jam i interesuar te di se a ka seriozitet gjat ligjeratave, a mirren me seriozitet provimet (pra a jane per tu marre seriozisht apo jane te lehta), cilesia e ligjeruesve (dhe nese e dini kush ligjeron programim), vlera ne pergjithesi e ketij kolegji? JU FALEMINDERIT!

2. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,255
    Pëlqimet:
    1,423
    Pikë nga trofetë:
    343
    Une kam diplomuar aty para 4 viteve, deri ateher ka qene e mire, tash nuk di cfare te them, prit pergjigje nga dikush qe veq eshte ne studime. Por nese deshiron programim, shiqoje edhe Riinvest sepse eshte i mire si kolegj.

Gjithashtu nuk varet serioziteti vetem nga kolegji por edhe nga ti, me sakt 65% nga ti dhe 35% nga kolegji. Ndoshta edhe me shume nga ti.

3. phoenix

phoenix Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,549
    Pëlqimet:
    636
    Pikë nga trofetë:
    243
    Un kom desht me u regjistru UBT po pasi e kam pa planprogramin atheer e kam lon kejt , nese do veq per me gjet pun ose me hi naj kompani ateher shko veq merre 1 diplom ne ubt , ndersa nese don me msu per veti me nreq programe, website dhe me i shit ateher fillo kurse online ose dhe live dikun.

4. stringx

stringx Anëtar Fillestar

Postimet:
    82
    Pëlqimet:
    27
    Pikë nga trofetë:
    18
    Para 3 viteve UBT'ja ka qene shume mire, tash jane ba disa ndryshime ne staf akademik qe sum kan pelqy shum, mirepo qka ja vlen te permendet eshte se profesori i cili ligjeron programim (java) eshte shume i pergaditur dhe shume strikt ne vlersim. Per mendimin tim shtylla e shkencave kompjuterike ne UBT eshte profesori i java's.
    Mirepo siq tha edhe Fanoli pjesa me e madhe varet nga ti, perkushtimi, serioziteti etj.

Shpërndaje faqen

Loading...