1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare mendimi keni per Shqiperine?

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga beyourself, 6 Gusht 2022.

Tags:
 1. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  209
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!
  Sot po bisedoja nje teme se si do te jete shqiperia ne te ardhmen.
  Po e ndaj dhe me ju per te degjuar mendimin tuaj rreth viteteve te ardhshme ne Shqiperi.
  Une mendoj qe Shqiperia duke filluar nga viti 2024 do te kete zhvillim teper te madhe sa i perket anes ekonomike, turizmit dhe shtimi i popullsise. Mendoj qe dhe shume emigrante do te fillojne te kthehen ne atdhe ne vitet ne vazhdim, po flas per ato qe kan ikur koheve te fundit. Sepse ato qe kan vite mund te kene krijuar mundesi per te jetuar. Ky eshte mendimi im, mua si person nuk me pelqen te levize nga Shqiperia pavarsisht ne kushtet qe ndodhemi, jetes se shtrenjt, rrogave te pakta, taksat e dyfishta etj... Se ka pafund ne shqiperi. Por ku qendron problemi qe ky shtet nuk zhvillohet? A e ka fajin qeveria apo vet njerezit?
  Ju lutem mos ma merrni per keq temen, thjesht nje diskutim.
   
  FenTonaIX pëlqen postimin.
 2. FenTonaIX

  FenTonaIX Anëtar Aktiv

  Postimet:
  127
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  28
  Vet njerezit se nuke jone njerz.!
   
  beyourself pëlqen postimin.
 3. Freeman

  Freeman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Fajin e kane vet njerezit sepse politika eshte thjesht nje pasqyrim i popullit, dhe nje popull meriton qeverine qe ka.
  Te ardhmen e shoh krejt te kunderten. Popullsia ne te gjithe boten eshte ne renie, dhe nje popullsi me e vogel domethene nje zhvillim ekononim me i ulet. Shtetet me te fuqishme se ne do e bejne akoma me te lehte per njerezit qe te emigrojne ne ato vende per pune keshtu qe s'mendoj se do fillojne te kthehen njerezit ketu, apo se do shtohet lindshmeria, pasi rinia eshte ajo qe largohet.
   
  exploit.al, Poshnjari dhe beyourself pëlqejnë postimin.
 4. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,138
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  193
  kjo qe thua ti ka per te ndodhur vetem ne tirane per mendimin tim, dhe ka pak gjasa qe te eci dhe durresi dhe vlora, qytetet e tjera sidomos veriu i shqipris skan per tu bo naiher per mendimin tim, jo qe sjan te afte por jan larguar tgjithe, persa i perket kosoves nuk e di te them dicka te qarte sepse nuk kam levizur shum andej deri me tani
   
 5. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  392
  Pëlqimet:
  140
  Pikë nga trofetë:
  53
  Keto parime jane qesharake dhe diskriminuese per cdo popull qe vuan pasojat e politikes se flliqur qe ekziston kudo.
   
 6. Freeman

  Freeman Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mund te duket qesharake, por realiteti eshte i hidhur.
  Ne urrejme korrupsionin, por tentojme ta shfrytezojme ne rastin e pare qe kemi mundesi.
  Kerkojme drejtesi por heshtim kur shikojme padrejtesi kundrejt te tjereve.
  Ndryshimi nuk vjen vetvetiu. Duhet kerkuar me ngulm nga populli i thjeshte, duke ndryshuar veten.
   
  exploit.al, Aldi1234 dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 7. RinoorT

  RinoorT Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje,pyetje shum me vend problemi qendron se pari te populli qe e lejon qeverin te bej qte doj por pas popullit i ka fajet dhe vete qeveria sepse nese nje popull eshte orientuar gabim dhe ka marr shum vrull njerezit ta len shtetin ktu duhet te reagoj qeveria te bej menjeher nje levizje ti rris pagat te hap vende pune te sjell invesitor prej jasht nuk ja dim dhe shum vleren turizimit te shfrytezojm sa me shum por dhe pa harrur asnjeher tokat qe na kan marre armiqte duhen bere programe ekstra per te rinjte dokumetar per mi informuar se qfar kan bere armiqt dhe te rinjte mos ta harrojn se qfar ka ber greku apo serbi na ka nda Me shiku pak politiken e serbis qe e ka qdo dit qdo dit e permend Kosoven te veten dhe pjesen e Bosnjes andaj ju te dashur me thoni saher e permend Qeveria Rama Kosoven,Camerin,Malin e zi ,Maqedonin asnjher kjo eshte turp
   
  beyourself pëlqen postimin.
 8. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ka mbaruar si vend!
   
  Universal dhe beyourself pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...