1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Cfare ka nese une marr nje PC Lenovo?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga miraxh, 7 Nëntor 2019.

 1. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  460
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
  Përshëndetje!

  Para disa ditesh kam pa nje PC Lenovo Gaming qe ishte me oferte.

  Kam degjuar qe kjo lloj marke Lenovo nuk eshte aq e mire sa markat
  "HP" dhe "DELL"  Doja te pyesja se a ka ndonje problem nese e zgjedh PC "Lenovo" sepse
  kam frike mos ndoshta prishet shpejt ose nuk punon 100% me Procesorin, Ramin dhe Karten grafike?

  Faleminderit nëse më ndihmoni rreth kësaj çështje :)
   
 2. CeCee

  CeCee Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje,

  Cili model i Lenovo's eshte ?

  Nuk ka cka me pas problem marka nese e zgjedh, me rendesi me i pas performancat per ate qe e paguan.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 3. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  460
  Pëlqimet:
  80
  Pikë nga trofetë:
  28
  M83

  Aha thjesht nuk e dija flm
   
 4. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Normal qe s ' eshte qaq marke e mire:p ,ma se pari emrin e ka palidhje Lenovo tingellon si jo serioze :rolleyes:,hjg pak me kalimin e viteve eshte permiresu ndoshta si emer,po na shqiptart si iphone e samsung ,per tjerat pak nime ,kshtu edhe per Pc Hp dhe Dell me dominante.Hp ka pas ma shume probleme gjithmone ,a per Dell eshte shume e forte ne te gjitha aspektet nga pervoja po flas.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Lol ca ja fut kot ne kategorin e laptopave leonovo esht marka me e shitme e dyta hp e kshu me rradh, ka tastjeren me te mir ne te gjith laptopat
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. shteti

  shteti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  120
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  [​IMG]
   
  miraxh pëlqen postimin.
 7. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Unë kisha marrë para ca vitesh një levono nja 700 euro me skonto, mbase qe 800+pa skonto, por nuk isha shumë i kënaqur për aq sa pagova në lidhje me performancën që kishte. Megjithatë lenovo nuk është keq nëse vendos ta marrësh më i miri duhet të jetë modeli thinkpad.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sipas kesaj i bie që apple qenka kot fare!
  Çia fusni kot ju mo.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 9. shqipbook

  shqipbook Anëtar i Njohur

  Postimet:
  531
  Pëlqimet:
  97
  Pikë nga trofetë:
  58
  Une perdor Lenovo dhe jam i kenaqum :)
  normal mere me performanca tmira dhe do jesh i kenaqur :D
   
  miraxh pëlqen postimin.
 10. aimilius

  aimilius Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  96
  Pikë nga trofetë:
  38
  Në fakt lenovo ka kapur treg të madh për cmime konkurruese dhe cilesi të pranueshme.
  Por po ke leke dihet, bli apple dhe mblidh mendjen.
   
  miraxh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 11. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,079
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  secili brand i ka te mirat dhe keqijat e veta, keto vitet e fundit brandet jan veq emer aspak kualitet.
   
  miraxh pëlqen postimin.
 12. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  654
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  Shum e vertete
   
  miraxh pëlqen postimin.
 13. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,101
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Lenovo osht numer 1 per laptop per momentin , po do ktu veq ja fusin kot !
  Ja ka marr tregun edhe HP edhe DELL !
   
  miraxh pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...