1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare eshte VPN tek Iphone

Tema tek 'iOS' e hapur nga igliramaj, 4 Nëntor 2017.

 1. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve .
  Doja te dija per cfare sherben Vpn tek iphone pasi e kam instaluar por nk e di per cfr sherben tm ?
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,715
  Pëlqimet:
  1,192
  Pikë nga trofetë:
  243
  1 search në google

  VPN
  VPN mobile
   
 3. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  VPN (Virtual Private Network)

  Rrjet Privat Virtual RRPV
  nese don ne shqip.

  Vpn eshte nje protokoll qe te lejon me e ndryshu adresen ip dmth me mar adresen ip e rrjetit privat ku je konjektu.

  Ne ios duhet te kesh adresen ip ose domainin ku deshiron me u konjektu.

  Duhet te kesh usernam-in.

  Passwordin.

  Dhe portin (deren).

  Keshtu konjeketohesh ne ate vpn dhe adresa ip te ndyshohet.


  VPN-te perdoren p.sh Nese nje shtet si Kina ndalon hyrjen ne Youtube dhe FB ti konjektohesh me vpn qe ta besh adresen nga Kina ne USA ose ne shqiperi.

  Ose nje faqe streaming qe lejon vetem userat me ip nga USA dhe ti je me IP shqiptare dmth duhet te konjektohesh me nje VPN qe ka ip-ne USA.

  VPN ke falas dhe ke me pare (pagesa mujore) nga me te njohurat jane ExpressVPN, Hide My Ass (HMA) etj......
  por keto jane te shtrejta per tu paguar.

  Nje avantazh per telefonat eshte qe ne AppStore ose Playstore ke shume VPN falas Vetem Kerkon free VPN dhe gjen.

  Ndersa per Pc VPN-te qe jane falas nuk te bejne shume pune se dekonjektohen vet dhe nuk jane aq te sigurta qe ato qe jane me pagese.

  Shpresoj qe kam qenë i qartë.
   
  igliramaj pëlqen postimin.
 4. igliramaj

  igliramaj Anëtar Fillestar

  Postimet:
  80
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  @KALI-ALB Te falenderoj per pergjigjen . Respekte
   
  KALI-ALB pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...