1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare drejtimi do te vazhdoni ne te ardhmen tuaj??

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga Fannol Gashi, 14 Dhjetor 2010.

?

Me cfare do te mirreni ?

 1. Network / Rrjeta (Network Administrator / Administrator i Rrjetes)

  117 vote(s)
  23.9%
 2. System / Sistem (System Administrator / Administrator i Sistemit)

  41 vote(s)
  8.4%
 3. Database / Databaze (Database Administrator / Administrator i Databazes)

  17 vote(s)
  3.5%
 4. Programming / Programim (Programmer / Programer)

  181 vote(s)
  36.9%
 5. Design / Dizajn (Designer / Dizajner)

  51 vote(s)
  10.4%
 6. Technican / Teknik (PC Technican / Teknik i PC)

  83 vote(s)
  16.9%
 1. argjent

  argjent Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Teknologji informative
   
 2. iceboy

  iceboy Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  programming e kom shum n'qef, e kom pasion dmth, po tash jon do sene tjera para ksaj e s'besoj qe per momentin hi me naj kurs Cisco-s, po en t'ardhmen menoj qe po!
   
 3. BasicHawk

  BasicHawk Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kshtu mendoj edhe une .
   
 4. G3nnT'zZ

  G3nnT'zZ Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Mendoj [Technican / Teknik (PC Technican / Teknik i PC)]
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343

  Po me pelqen se disa te rinje munden te vendosin qysh me heret per profesionin e tyre. Kjo eshte nje gje e mire sepse mendoni per te ardhmen dhe jo vetem te tashmen :).

  Por duhet te mendoni te arrini me larte, sipas mendimit tim PC Technician jane ata persona qe fillojn kete profesion dhe deri te avancohen ne ate nivel sa te kalojn me larte, thjesht profesion kalimtar.

  Sidoqoft nese kjo te pelqen at'her ja vlen me u marr, vetem se kurr mos u knaqni me ato cka keni po cdo her mendoni per me shume (normal me pune edhe mesim i arrini se ndryshe jo)
   
 6. Wireshark

  Wireshark Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Respekte Faqje e Bukur

  Reverse Engineering per mua , por si tha dhe Admini FG Vetem duhet vullnet dhe sakrifice
   
 7. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Menagjment & Inforamtik ! Kam derguar dokumentet Tani Press Testin pranues shpresa ta kaloj :p
   
 8. patriotishqiptar

  patriotishqiptar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  158
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  18
  Votova per te dyten sepse po punoj per kete fushe.Ndersa pash shume veta qe kishe votu programin,doja tju thoja qe eshte nje gjuhe e veshtire edhe duhet pak mendjen e mprehte per mesuar,studjuar,praktikuar.
   
 9. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,068
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Me falni nese po gaboj pasi qe paska shume kohe qe nuk paska postuar askush dhe qenka vjetuar ndoshta !
  Po mendoj qe kjo teme qenka si tem "perditsore" pra per jeten tone po bohet fjale !
  Une e kisha zgjedh Dizajner perkatsisht Dizajn & Grafik pasi qe e kam per qejf dizajnin, video ( efektet vizuale, editimin e videos, etj ) nje ashtu pelqej edhe animacionin ,pasi qe mendoj te studioj per
  Animacion.
   
 10. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Se di ne cfare nga ato nenkategori po per informatike jam i sigurt.
   
 11. Fitahh

  Fitahh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  130
  Pëlqimet:
  51
  Pikë nga trofetë:
  38
  Programer inshaAllah.
   
 12. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,514
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Un zgjedha dizajnin Designer / Dizajner pasiqe osht njëra nga profesionet qe me pelqen me se shumti gjithashtu edhe kam aftësi edhe kreativitet :D
   
 13. shkelqim12

  shkelqim12 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  99
  Pëlqimet:
  27
  Pikë nga trofetë:
  28
  System / Sistem (System Administrator / Administrator i Sistemit) me kete mendoj me vazhdu ne te ardhmen dhe nuk e kuptoj pse kaq shum dallim me votat e sysadmin dhe network admin te dyjat jane shum te ngjajshme :D
   
 14. Selim Baruti

  Selim Baruti Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,375
  Pëlqimet:
  257
  Pikë nga trofetë:
  128
  Informatike edhe me pas do te vazhdoje Bio Informatike.
   
 15. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Teknik i PC-s me kysmet pasi ti kryej studimet per gjuhe angleze :p
   
 16. arbII*

  arbII* Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  28
  Programim dhe dizajn
   
 17. AlbertKadriu

  AlbertKadriu Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
 18. Shadow-Walker

  Shadow-Walker Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mekatronik besoj.....
  (Programim)
   
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Une dua te vazhdoj per Shkenca Kompjuterike.
   
  M.L pëlqen postimin.
 20. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  Programim (HTML,CSS,JS,PHP,SQL)
   

Shpërndaje faqen

Loading...