1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare drejtimi do te vazhdoni ne te ardhmen tuaj??

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga Fannol Gashi, 14 Dhjetor 2010.

?

Me cfare do te mirreni ?

 1. Network / Rrjeta (Network Administrator / Administrator i Rrjetes)

  117 vote(s)
  23.8%
 2. System / Sistem (System Administrator / Administrator i Sistemit)

  42 vote(s)
  8.6%
 3. Database / Databaze (Database Administrator / Administrator i Databazes)

  17 vote(s)
  3.5%
 4. Programming / Programim (Programmer / Programer)

  181 vote(s)
  36.9%
 5. Design / Dizajn (Designer / Dizajner)

  51 vote(s)
  10.4%
 6. Technican / Teknik (PC Technican / Teknik i PC)

  83 vote(s)
  16.9%
 1. shqipdon_8

  shqipdon_8 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  202
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Une mendoj mu ba Desinger osht puna qe mpelqen kom aftsi tmdhaja per me bo Logo edhe Desing's
   
 2. amarsyla

  amarsyla Anëtar Aktiv

  Postimet:
  430
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  dizajn tgjitha fushat - web design, graphic design, video produce.
   
 3. gjergjajarian

  gjergjajarian Anëtar Aktiv

  Postimet:
  180
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Tani ia kam filluar me iT dhe do ta perfundoj me Network / Rrjeta (Network Administrator / Administrator i Rrjetes)
   
 4. geent-net

  geent-net Anëtar

  Postimet:
  30
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  @phannolee|FG a mund te me me dergosh ne email drejtimet te cilat mund te studioj ne kosove sepse une ende jam ne shkoll te mesme mirpo jam kurioz ti di

  email: [email protected]
   
 5. Adi1

  Adi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  119
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Unë zgjehda Opsionin E Programmit..sepse e kam per qejf..dhe besojdse do te studioj per te me vone.:D
  Normalisht n'qofse vijoj mesimet me sukses te vyeshmëm....kam deshire...ndersa si Opcion te dyt e kisha
  zgjedhur ...drejtimin Dizajner :D
   
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  IT Technic
   
 7. ano0n

  ano0n Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,068
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  83
  Unë Zgjodha opcionin Designer...kam qejf edhe Programer....
   
 8. H4cKinT0Sh

  H4cKinT0Sh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Zgjodha Programmer .
  Por nese zdo shkoj per Programmer at'her zgjedhja ime e dyt do te ishta Networking
   
 9. meteora

  meteora <Hello World> Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,439
  Pëlqimet:
  86
  Pikë nga trofetë:
  78
  Programming / Programim (Programmer / Programer)

  Ose

  Network / Rrjeta (Network Administrator / Administrator i Rrjetes)
   
 10. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Rjetat dhe Programimin, te dyja kto jam duke i studiu, mirpo Programimi eshte me i veshtire dhe don pune me shume se Rrjetat. :)
   
 11. Ip Burner

  Ip Burner Anëtar

  Postimet:
  19
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  A ka Ne fakultetin e prishtines Dega per programer Nese po me tregoni se ku duhet te regjistrohem per programer :(
   
 12. southSide

  southSide Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Une jom ne Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore, drejtimi eshte Shkenca Kompjuterike. Ktu mson programim ne Java, gjithashtu mson per kompjutera, diqka per rrjeta edhe ka gjithashtu edhe matematike.
   
 13. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Tung,

  A din dikush mem tregu a ka ne Therand Kurs per me msu Harduer,Softuer Per rrjeta e ksi far sena,ose Ne pz ?
   
 14. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Duhet me pas gjithqysh kurs te IT-s(Hardware & Software) dhe CCNA (Rrjetat)
   
 15. Valdrin Gashi

  Valdrin Gashi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  715
  Pëlqimet:
  75
  Pikë nga trofetë:
  58
  Per ne Prizren e di qe njera prej tyre eshte ATA-KS

  <a class="postlink" href="http://ata-ks.org" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ata-ks.org</a>
   
 16. chrOnnics

  chrOnnics Anëtar Aktiv

  Postimet:
  136
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Un mendoj te studioj si programer / computer information system / ose ne rrjeta, ende nuk jam i vendosur por njera prej ketyre do te jet si profesioni im keshtu mendoj per veten time.
   
 17. items

  items Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  dizajner kisha shku......... per web dizajn s
   
 18. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pasi perfundova sivjet Sh.e Mesme ! [ nese kaloj ne test matures ] Nje her do vazhdoj ne Kurs per Cisco me pas mendoj te kaloj ne Fakulltet me sakt ne degen e: Design / Dizajn (Designer / Dizajner)
   
 19. eksellenn123

  eksellenn123 Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ps . A ka nshkoll t`mesme System Administrator , network administrator a ?
   
 20. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343

  Tema eshte per profesionin e te ardhmes dhe jo shkollen e mesme. Shkollen e mesme po e bere edhe ne ndonje shkolle per AutoMekanik mundesh te arrish keto qe i ceka :).
   

Shpërndaje faqen

Loading...