1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Cfare drejtimi do te vazhdoni ne te ardhmen tuaj??

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga Fannol Gashi, 14 Dhjetor 2010.

?

Me cfare do te mirreni ?

 1. Network / Rrjeta (Network Administrator / Administrator i Rrjetes)

  117 vote(s)
  23.9%
 2. System / Sistem (System Administrator / Administrator i Sistemit)

  41 vote(s)
  8.4%
 3. Database / Databaze (Database Administrator / Administrator i Databazes)

  17 vote(s)
  3.5%
 4. Programming / Programim (Programmer / Programer)

  181 vote(s)
  36.9%
 5. Design / Dizajn (Designer / Dizajner)

  51 vote(s)
  10.4%
 6. Technican / Teknik (PC Technican / Teknik i PC)

  83 vote(s)
  16.9%
 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pershendetje,

  Po e shtroje kete pyetje pasi qe me intereson te di se cili drejtim dominon me thjeshte me thone se me cfare do te mirren antaret e forumit ne te ardhmen e tyre.

  Pergjigjet jane Generale dhe nuk jane ne detaje per secilen nga ato.
  Zgjedheni nje Opcion (Votoni) Dhe jepeni Nje Sqarim se pse deshironi te mirreni me ate drejtim (pune).

  Me Respekt,
  phannolee
   
 2. Doom-Cracker

  Doom-Cracker Anëtar Aktiv

  Postimet:
  134
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Webmater , po nuk qenka mundesia per Webmaster me votu
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343

  Eshte Cekur qe jane vetem gjenerale.
  WebMaster prek shume fusha, programming (webapplication), SystemAdmin(Mirmbajtje te serverit) ..., po ashtu edhe dizajner :)

  Nese keni ndonje qellim per ato voton por nese jo at'her mos votoni :D palidhje
   
 4. Toxici

  Toxici Anëtar Aktiv

  Postimet:
  230
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  18
  phannolee :D

  Kam ndegjuar se ka edhe nje dege !

  IT security?

  Un kam vendosur te shkoj ne IT dhe besoj se do te perfundoj programimin ose ITsecuritY:)
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343

  Kur te vendoset sontazhi tjeter do e qesmi edhe IT Sec.
   
 6. dDitt.

  dDitt. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,376
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  56
  une votova per Administrim te sistemit po kom qef edhe mu kan programer se du me dit gjithqka sa i perket pc-se edhe me kan programer po e zgjeda apet Administrim te sistemit :)
   
 7. GranniT.2

  GranniT.2 Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Un menoj me shku per Rrjet ( CISKO ) ... por me shkoll ndoshta ekonomik , apo diqka per IT.!
   
 8. deejay

  deejay Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  UNE PER MOMENTIN JAM DUKE I VIJUAR STUDIMET TEKNOLOGJI E INFORMACIONIT DHE TELEKOMUNIKIM TIT MENDOJ NE TE ARDHMEN MU BO NAJ IT I FORT HEHHE
   
 9. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Une ne shkolle te mesme jom dhe kam drejtim "Teknik i informatikes" . por ne te ardhmen votova per opcionin e 4 .
   
 10. JuLIFr

  JuLIFr Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pse nuk qenka skafist ? :D ?
   
 11. AtdheeBuzz

  AtdheeBuzz Anëtar i Njohur

  Postimet:
  809
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  38
  gjithashtu edhe une kam deshir qe te behem programer por nuk e kom wendos te ardhmen , se si do te jet mbetet tja lem kohes !


  Kalofshi mir
   
 12. Ahlus-Sunnah

  Ahlus-Sunnah Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Programer inshaAllah
   
 13. djlinkin9

  djlinkin9 Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Gjithmon kam enderruar te jem nje Programer dhe tasht jam duke studjuar ne Univerzitetin e Prizrenit Dega : Software Desing
   
 14. Driton L.

  Driton L. Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  DB Design dhe SQL dhe Oracle Administrator (profesione mjaft te kerkuara ne perendim)
   
 15. LBA

  LBA Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Un tasht veq jom i certifikuar ne Cisco Certified Network Associate (CCNA™) keshtu qe mendoi se do vazhdoi edhe me ndei me ket , Tash se shpeiti do filloi edhe ne Cisco Certified Network Professional (CCNP™) e dasht zoti te kem shendet , qe te mun te Certifikohem edhe ne Cisco Certified Network Professional (CCNP™).
   
 16. Garena

  Garena Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Po Eshte Dhe IT Support Pasi Vllau Jem Ne Maqedoni Ku Punon Dhe Mson Shkencat Kompjuterike Ne Tetov :cool:
   
 17. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343

  IT Support eshte Perkrahje e TI keshtu qe cilen nga ato te behesh do mundesh te besh perkrahje per ate drejtim.
  Se keshtu si thua ti ka drejtim IT Support at'her ai person duhet te jete gjeni tidije te gjitha gje qe nuk eshte e mundur.
   
 18. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  cfare me preferon ti phanoole ?
  thjesht jam kurioz te di se cfare parapelqen ti
  nuk jam hiq i vendosur per shkollen e mesme :S ?
   
 19. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  IT Security .
   
 20. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,254
  Pëlqimet:
  1,421
  Pikë nga trofetë:
  343

  Varet e gjitha nga personi, por si te kesh vullnet te gjitha i bene. Vetem duhet sakrifice.
  Per veti parapelqej System Administrator edhe Network Administrator.
   
  Mojazemra pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...