1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Cfare CMS te perdor per webin tim.

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga DarKr0x, 26 Shtator 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Kam ndermend te hap nje website.
  Qellimi kryesor eshte qe useri te beje subscribe ne newsletter.
  Mund te kete disa si tip "testimonial" nga subscribers.
  Menuja nuk eshte se do jete e domosdoshme...

  Cfare te perdor per ta krijuar webin ?
  Po mendoja ndonje website bulder si psh :
  Si mendoni ?

  Nese nuk e kuptoni se cfare dua te krijuaj atehere shikoni kete web :
  Pra qellimi eshte i njejte me kte web.

  Faleminderit.
   
 2. Best Answer:
  Post #3 by boom3rang, 2 Tetor 2017
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ndonje ide ?
   
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Best Answer
  Mendimi im personal eshte qe nuk te duhet ndonje CMS per kete pune.

  Thjesht HTML // CSS dhe kryen pune, pastaj duke llogaritur qe ke me miliona template free, mbase do te gjesh dicka shum te mir per sy, dhe responsive mos harro.
   
  entor dhe DarKr0x pëlqejnë postimin.
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Faleminderit per sygjerimin. Kete me tha dhe @urankajtazi qe nuk duhet CMS.
  Jam dakord. Meqe faqja ka shume pak content do ja nis vet avash avash me html dhe css.
   
 6. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Wordpress , nk ke pse lodhesh 2 jav me ni html ku munesh ne 10 min ta kryesh ne WordPress, e tgjith e din se aq munsi sa ofron WordPressi free smun i krijosh vet as tu pagu programues. Pastaj kur CNN perdor WordPress dicka e din ☺

  Mund ta besh shum mire edhe vet ama me me ngju mu nuk ja vlen tlodhesh.
   
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Okej @Lodvald e di qe wp eshte i thjesht nje click 2 min dhe boom wordpress eshte instaluar por pasi te ve nje theme free, ajo menu, sidebars etj qe mua sme hyjne ne pune dhe mesa kam pare ne panelet e themeve menute nuk i heq dot.
  Dmth prap duhen ndryshime te html cas per te arritur aty.
  Sepse faqja qe dua eshte shume e thjeshte.
  -Logo
  -Sign up
  -Testimonials/Komente nga ndjeksit

  Plus kush web eshte me i shpejte ? Ai qe ka vetem nje file html/css apo wordpressi ?
   
  urankajtazi pëlqen postimin.
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  mfal krejt gabimi imi :D

  Nuk e kam lexu fare qa paske shkru thjesht qfar cms te perdor kam lexu e pash perciptazi komentent .

  nqs do veq newsletters e ban me html ama duhet te nxjerresh disa funksione te tjera perveq abonimit.

  1- Duhet ta kesh te lehte te besh export te dhenav qe ke ne sistem "email adresat dmth " (a e ban dot ne html thjeshte ate ? )
  2-Duhet te kesh ne panel per menagjimin e abunuesve .
  3-Duhet opsioni per me u qrregjistru dikush qe po merzitet nga lajmet (qe do i shkoje me email) nqs nuk jau dergon ata direkt futesh ne folderin spam .
  etj

  prandaj me mire ke cms te thjeshta ne envatomarket qe ta kryejn punen
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,452
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Do perdor mailchimp keshtu qe besoj mailchimp ma mundeson nje script te thjesht qe mund ta vendos ne html.
   

Shpërndaje faqen

Loading...