1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim Cfar Rom me Sygjeroni per S3

Tema tek 'Android' e hapur nga GunSpeR, 14 Prill 2016.

 1. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,549
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  93
  Modeli eshte I9305 dhe po du me instalu ni Rom Cyanogenmod ka dal dej 11 per to po bon llag ai tash per momentin kom Stock po Root qfar me sygjeroni per ket model?
   
 2. amigga003

  amigga003 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  Cyanogenmod per S3 e kam perdor vet shume kohe ma heret, edhe ka punu perfekt, me perjashtim te kameres qe ta prish, ja hup kualitetin, nashta e kan permirsu tash sjom i sigurt.
   
 3. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  827
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nese don me punu me leht edhe me shpejt ateher instalo MiUi
   
 4. GunSpeR

  GunSpeR Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,549
  Pëlqimet:
  168
  Pikë nga trofetë:
  93
  @amigga003 Cyanogenmod asht e mir po Baterin teper pak e mban dhe per kete qka e kom un ka dal dej CM11 Official.

  @Gëzim E ke provu pasi qe shikova ne Net dhe paska shum Bug dhe kjo gjithashtu paska problem me Baterin
   
 5. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  827
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ne I9305 nuk e kam testu, e kam testu ne nje I9000 punon prefekt po ashtu shum shpejt...
   
 6. Ghent

  Ghent Anëtar Fillestar

  Postimet:
  98
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  provo carbon rom ,, osht kitkat ama osht shum i shpejt !!!
   
 7. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,109
  Pëlqimet:
  1,096
  Pikë nga trofetë:
  358
  Resurrection Remix eshte i preferuari im
   
 8. The great Eri

  The great Eri Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  cm12.1 por mundesh edhe cm13 ose lineange 14
   

Shpërndaje faqen

Loading...