1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Cfar dokumentash duhen per te marr nje shum te madhe parash ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga F95, 9 Janar 2018.

 1. F95

  F95 Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje,

  E di kush se cfar dokumentash duhet per te marr nje shum te madhe parash (42k USD) nga jasht shtetit?
  Lekët jan nga reklamat ne nje website timin.

  Faleminderit.
   
 2. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nuk e di cfare dokumentash duhen, thjesht doja te te thoja:

  Bravoooooo!!!!!!!
  aq para sa paske bere, nje pjese ne forum i shohin akoma ne enderr :eek::p:D
   
 3. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Un nuk e di si mund ti marresh te qitha bashk po mund te marresh nga 2 k cdo 3ose 4 dit pa problem per mendimin tim
   
  phoenix pëlqen postimin.
 4. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Varet per cfar dokumentash e ke fjalen.

  1. Nese duhet doemos transferi te shkoj permes bankes atehere, ske per cfar dokumentesh flasim ketu, thjeshte i thua ti dergoje me WIRE TRANSFER, shkon ne banken tende, i merr te dhenat ja dergon personit/kompanise dhe ai ti dergon tek ty, llogarite ketu duhesh te paguash edhe tatim ne fitim.

  2. Nje menyre tjeter me anonime deri diku, eshte qe ai personi ose ajo kompani kete vlere ta dergoje ne cryptovaluta, dhe keto para ti konvertosh ne lek ne shtetin ku jeton, personalisht nese un do kisha qene ne vendin tend, dhe e shoh si mundesi kete te dyten, do kisha kerkuar te mi dergoje Ethereuma per kete vlere, dhe i kisha mbajt 1 vit :p pas 1 viti i kisha bo cashout 400k :D

  ps. Jep pak me shum shpjegime kush ti dergon parat, persona fizik, apo juridik?!
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 5. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  884
  Pëlqimet:
  220
  Pikë nga trofetë:
  78
  o vlla nese ata ti qesin nbank kto 42k usd thjesht shkon tek cash box ja jep leternjoftimin i thu ati puntorit au lodhe aj ta bon kapak hahahah, nese don mej marr me 1 terheqje prej bankes krejt ta dhajn nifar formulari me plotsu edhe me i deklaru ka i ke marr nese vlera osht +10k e terheqjes duhet mu deklaru nese i merr kapak ski me pas problem kurr as s t thot kush kurgjo veq i hanksh met shnosh
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 6. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Eshte pak e veshtire te teheqesh nje shum aq te madhe ne banke (ne shqiperi) sepse mund te hetohesh dhe te nxjerrin probleme mun te te bllokojne edhe leket sepse shteti ktu funksiono mbrapsht. Un i qendroj ati opsioni qe te mos i terheqesh te gjitha per nji here
   
 7. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  841
  Pëlqimet:
  347
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po ma mer mendja qe je ka pyet cfare ndodh pasi te vjen nje shume e madhe parash ne konto, dhe banka te thirre me jep shpjegime per nje shume te tille, nga kane ardhur si i ke marur etj etj. Besoje qe mjafton me disa screenshot nga faqja, ndonje pdf te transaksionit dhe duke ja shpjeguar qe jane nga reklamat ne internet arsytohesh dhe nuk ke problem. Problemi i vetem eshte qe ndoshta duhet me pagu tatim dhe per kete nuk e di si behet. Ndoshta dikush thote qe nuk te thirre kerkush por une besoje qe nese nje shume e tille vjen ne konto kane me te thirre dhe me jep shpjegime, ngase automatikisht per shuma te medha dhezet nje far drite e kuqe :p ne banken qendrore. Nese ke Payoneer, une ta kisha preferu kete dhe duke nxjerre nga bankomati cdo dite 2500 dollar.
   
  Rrezart123 pëlqen postimin.
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  977
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  173
  Ske nevoje per dokumente , thjesht transferoj ne llogari nese ke ndonje llogari ne Shqiperi eshte me mire ste qesin probleme mbi 50keuro kam bo transfer pa asnje problem.
   
 9. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Edhe un i qendroj kesaj qe ish kan ma mir e me ni veten te sigurt mi qu ne Payoneer e mi terhek ne bankomat :)
  Ose thjesht dergo qdo dite nga pak ne qdo llogari te ndryshme pasi qe nuk i dihet ne Shqiperi.
   
 10. Emilio

  Emilio Anëtar Aktiv

  Postimet:
  409
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ncilen kompani i ke ato para se sjon edhe aq shum e madhe. Po ne cilen kompani i ke ? Ne Google apo CPA.
   
 11. Tana

  Tana Anëtar

  Postimet:
  3
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Po si a si kerkojn logari ate te bankes se ku i transferon se ku i ke mare ti kto para
   

Shpërndaje faqen

Loading...