1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje C# (beginner) ?

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga F.Ndrecaj, 14 Mars 2019.

 1. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  53
  Përshendetje
  Jam nje fillestar në C# dhe jam i interesuar te filloj të punoj me të , pytja ime e par është se këto programet që i ruajn të dhënat në databaz , kur të bëhet psh extract në .exe pe marr shembull, a ka nevoj prap mi instalu p.sh mysql database apo nuk ka nevoj ?

  Gjitha të mirat.
   
 2. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  niher instalohet databaza !
   
 3. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  53
  E pata fjalen ne rast se dua ta ruaj ne .exe dhe ta instaloj ne nje tjeter kompjuter.
   
 4. D3LL4

  D3LL4 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  16
  Pikë nga trofetë:
  8
  aha jo ti punoje ndatabaz qati pc qe eki , tani tjeter pc veq e extracton.
   
 5. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  79
  Pikë nga trofetë:
  53
  A ka naj pergjigje pak ma konkrete ??
   
 6. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  377
  Pëlqimet:
  95
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nese nuk e ke DB ne Cloud, atehere duhet gjithqysh me e instalu DB ne ate server, dhe pastaj veq ia pershtat connection string nese ka ndonje ndryshim. Perndryshe nese e ke ne Cloud, nuk ke nevoj me instalu ne server tend
   

Shpërndaje faqen

Loading...