1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

BTC Mining vs ETH mining

Tema tek 'Bitcoin' e hapur nga Erooniti, 28 Korrik 2018.

 1. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Pershendetje Itshqip

  Me mir te investoj ne BTC mining apo ETH mining ?
  Nese blej paisje Antminer S9i 14TH/s + PSU rreth 800Euro, 4x = 3200euro - 56TH/s - Proff max 450euro/muji.
  Kurse nese blej paisje te ETH mining , 1 rig 8x rx 580 - 3200 euro, - max 240MH/s - proff max 150euro/muji.

  Qfar mendimi keni BTC apo ETH
   
  wolf_mc12 pëlqen postimin.
 2. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Me Btc profitin me te mire e paske ,
  A me Gpu rig ma shume siguri te vleres se paisjeve per perdorim dhe riperdorim te gjate.
   
 3. Erooniti

  Erooniti Anëtar i Njohur

  Postimet:
  972
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ndoshta ndonje antar ka pas antminer edhe e din a bajn ajo. perveti rig nashta ma pak proff ama ma sigurt..
   
 4. phoenix

  phoenix Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,549
  Pëlqimet:
  636
  Pikë nga trofetë:
  243
  Ma sigurt ma leht osht etherum mining se i kom te dyjat une ;)
   
  Erooniti pëlqen postimin.
 5. do1

  do1 Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gjithe me mire ne mining Riga sesa ne Anti Miner s9 apo lloje tjera sepse prodhimin ne ETH edhe ETC prodhimi gjithe me i madhe edhe mundesh me i perdor per shum lloje te coinav, a s9 e perdor BTC edhe BITCOIN CASH.

  Nje perparsi e kie nese prishet rigu me 6 grafika, prishtet nje grafik prap i ke 5 cop ndersa ne s9 u prish perveq power tjetren e ki problem veq me porosit pllaken.   

Shpërndaje faqen

Loading...