1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Bootcamp online 2020 - FULL-STACK PHP/PYTHON DEVELOPER

Tema tek 'HTML // CSS // JavaScript' e hapur nga armend zeqiri, 31 Gusht 2020.

 1. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Bootcamp online ne ZOOM,

  Ju mund te lexoni programin mesimor ose te bashkangjiteni ne kete bootcamp duke u regjistruar ketu per python:

  https://fullstackpython.online/

  ose ketu per PHP

  https://fullstackphp.online/

  Te gjitha sessionet e mbajutra live publikohen ne youtube.

  Ju mund te mbeshtetni kete bootcamp ne kete link: https://www.patreon.com/ylberveliu/


  Do te mundohem ti shperndaj ne kete temë videot nga youtube.

  Te gjitha videot gjithashtu shperndahen ne websiten e pronarit: https://perprogramera.com/
   
  Last edited: 31 Gusht 2020
  boom3rang, Poshnjari, aRdiiaN dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 2. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 1 - Hyrje & HTML5 (Structure, Text, Lists, Links, Images, Tables)  Në këtë sesion kemi ligjeruar:

  1. Hyrjen
  2. HTML5 - Structure, Text, Lists, Links, Images, Tables


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub: https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 3. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
 4. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 3 - HTML5 (Forms, Extra markup, Audio, Video, HTML5 API's)  Në këtë sesion kemi ligjeruar:

  1. Forms
  2. Extra markup (Doctype, id, class, div, meta, block vs. inline, span, etj)
  3. Audio
  4. Video
  5. HTML5 API's


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub: https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 5. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 4 - CSS (Introducing CSS, Inline, Internal, External CSS, Box Model, Selectors)  Në këtë sesion kemi ligjeruar:

  1. Hyrje në CSS
  2. Rules, selectors, properties, and values
  3. Inline, Internal, External CSS
  4. Box Model
  5. Selectors


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub: https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 6. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 5 - CSS (Selectors, Rules cascade, Inheritance, Colors, Text)  Në këtë sesion ligjeruam:

  1. Selectors
  2. CSS rules cascade
  3. Inheritance
  4. Colors (color, background-color, gradient backgrounds)
  5. Text (font size, weight, family, text - decoration, transform)


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub: https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 7. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 6 - CSS (Fourth challenge, Text rules, Pseudo elements, Attribute selectors)  Në këtë sesion ligjeruam:

  1. Fourth challenge (solution)
  2. Text rules
  3. Pseudo elements
  4. Attribute selectors


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub: https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 8. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  olsi26431 pëlqen postimin.
 9. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 8 - CSS (Images, Forms, Layout)


  Në këtësesion ligjeruam:

  1. Images (Imazheve) - img, background images
  2. Forms (Formularëve)
  3. Lazout (Strukturave) - position, z-index, float, clear


  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub:https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 10. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
 11. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 10 - Projekti  Studentët në këtë projekt kanë pasur për detyrë të i aplikojnë njohuritë e nxëna nga modulet HTML5 dhe CSS3.
   
 12. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 11 - Sass: Syntactically Awesome Style Sheets  Kodet e shkruara përgjartë sesionit i gjeni në vegëzën në vijim:

  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub:https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
 13. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
 14. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 13 - Projekti #2


  Qëllimi i këtij projekti ka qenë aplikimi i njohurive të nxëna nga modulet "Scss" dhe "Bootstrap".
   
 15. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 14 - Javascript #1


  Ne kete sesion ligjerohet:

  1. Cka eshte javascript?
  2. Ku e vendosim javascript?
  3. document.write vs. console.log vs. alert
  4. Code, Statements, and Expressions
  5. Operators
  6. Values & Types
  7. Code Comments
  8. Variables
  9. Blocks
  10. Conditionals

  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub:https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 16. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sesioni 15 - Javascript #2


  Ne kete Sesion ligjerohet:

  1. Loops
  2.Break and Continue Statements
  3. Functions
  4. Arrays

  Kodet e shkruara në këtë sesion i gjeni në GitHub:https://github.com/ylberveliu/bootcamp-2020
   
  RexhepS pëlqen postimin.
 17. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  RexhepS pëlqen postimin.
 18. armend zeqiri

  armend zeqiri Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  68
  RexhepS dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...