1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim BlueBorne - sulmi permes bluetooth

Tema tek 'Siguria në përgjithësi' e hapur nga lynx, 13 Shtator 2017.

 1. lynx

  lynx Anëtar Aktiv

  Postimet:
  196
  Pëlqimet:
  58
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cka eshte BlueBorne?
  ArmisLabs ka zbulu nje sulm te ri i cili quhet BlueBorne dhe rrezikon te gjitha paisjet IoT duke perfshi Windows,Linux, Android dhe iOS.
  Sulmi behet permes "ajrit" dhe sulmon paisjet permes bluetooth, BlueBorne lejon sulmuesit te marrin kontrollin e paisjeve si dhe te shperndajn malware te ndryshem !
  Shikoni videon per me shume:
   

Shpërndaje faqen

Loading...