1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Blitex - Unity3D Mobile Phone Game

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Torpedo, 8 Shtator 2017.

 1. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  Loja ime e pare e krijuar me UNITY3D, emrin e ka "BLITEX" , do te jete ne playstore shume shpejt.
  Trailerin mund ta gjeni ketu  Eshte nje loje 2D, platformer, dhe me grafika te bukura.

  Nese dikush ka disa taktika ose experience ne marketing atehere do te isha shume i lumtur nese ai/ajo do me jepte disa keshilla, sepse eshte rradha ime e pare qe po krijoj dhe publikoj nje loje.

  :)
   
  mrbajraktari1234, albert1, DitZz dhe 5 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Bravo tkoft pom pelqen shum ideja dhe realizimi i projektit. Ishalla e mrrin popullaritetin mat nalt.

  Keep it up.
   
  Torpedo pëlqen postimin.
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  eshte loje shum e bukur dhe te fikson sepse esht pak a shum si ajo loja zigzag por esht akoma me e bukur dhe besoj se do te marri shum shkarkime.kur ta uploadosh ne Play Store na thuaj dhe ne qe ta luajme:)
   
  Torpedo dhe KALI-ALB pëlqejnë postimin.
 4. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Hap nji web per lojen po pate mundesi dhe beje topat me i ble me lek te vertete.

  Be gjithashtu mundesine me ble ar ose diamanta si ne ne lojrat e tjera qe useri ti perdori me vone per te ble topat ose me kalu levele pa me coins.

  Per mendimin tim gjithashtu be level easy medium dhe hard.

  Shiko njehere si shkon puna me playstore dhe pastaj vendose dhe ne app store.

  Per kete arsyeje te keshilloj qe te hapesh nje website ose me dho nji email qe me ta kerku gamerat vet lojen per app store.

  E di qe eshte e lehte me te dhene keshilla por e njoh mire veshirsine.

  Paç fat dhe sa me shume shitje.  ALBANIA DREJT TE ARDHMES.
   
  Torpedo dhe *VLORI* pëlqejnë postimin.
 5. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,106
  Pëlqimet:
  300
  Pikë nga trofetë:
  128
  Jam i te njejtit mendim me antarin me lart qe te besh me lek blerjen e topave dhe gjithashtu te shtosh ndonje gje tjeter qe blehen me lek edhe levels te kete gjithashtu dhe shpresoje qe do te jete nje loj TOP
   
  Torpedo dhe KALI-ALB pëlqejnë postimin.
 6. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Te uroj suksese.
  Bej dhe me pagese heqjen e reklamave :)

  PS : Bej dhe reklama ne instagram.
   
  Torpedo pëlqen postimin.
 7. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  Edhe un do te doja shume qe te kisha in app purchase por google nuk i lejon shqiptaret qe te hapin llogari merchant, keshtu qe nuk mund ta bej lojen me para ose te blesh diamante me lek te verteta. Mund te kete ndo1 zgjidhje tjeter por un nuk e di si ta hap ate llogarine merchant.

  ja vendet e supportuara : https://support.google.com/googleplay/android-developer/table/3539140?hl=en

  nqs ndonjeri e di zgjidhjen te me ndihmoje!
   
  Last edited: 8 Shtator 2017
 8. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po google-it esht me jqr.

  Shiko vlla provo konjektohu me vpn dhe hap nje adres g-mail me vpn.
  Numrin e telit zgjidhi nje te huaj kot po duhet qe me i shtu nje adres email per verifikim se te kerkon verifikim me sms pastaj.
  Ose provo me vps

  Per vpn kerko ne internet se ke free.

  Shpresoj qe te funksionon kjo metod.
   
 9. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  @KALI-ALB Epo bank location thot duhet te perputhet me shtetin.Edhe un kam llogari ne banken credits e cila eshte ne shqiperi, dmth vk nk ka zgjidhje duhet te hapesh ndo1 bank nga jash shtetit. :/
   
 10. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kerko ketu ne forum me ble ndonje account qe eshte developer legal se ndoshta shet ndonje
   
 11. *VLORI*

  *VLORI* Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,106
  Pëlqimet:
  300
  Pikë nga trofetë:
  128
  @Torpedo Lidhe ateher me Admob te Googles qe te fitosh nepermes reklamave... nji shok qe e kam ne Maqedoni fitonte shume nga Adbom kishte disa lojera te krijuara si Milioneri shqip, milioneri islam keshtu aplikacione te ngjashme dhe njehere kur me ka treguar mbi 5.000 euro per 3-4 muaj ka fituar pasi kishte shume shkarkime nje aplikacion mbi 100.000 shkarkime tani me duket se akoma i ka pasi njeher i hoq nga Google Play por i ka futur perseri
   
 12. Torpedo

  Torpedo Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  17
  Pikë nga trofetë:
  3
  @*VLORI* po sigurisht qe e kam lidhur me admob dhe unity video ads.
   
  Avioni pëlqen postimin.
 13. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  112
  Pëlqimet:
  33
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shum projekt i mir koka. suksese
   
  high 4 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...