1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Blerje Online nga Gjermania

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga blleekkzz, 20 Qershor 2020.

 1. blleekkzz

  blleekkzz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Përshëndetje

  Kam porosit veshëmbathje ne vlerë rreth 300 euro nga një shop Gjerman dhe me sa di unë mallrat që vijnë nga shtetet Europiane lirohen nga zhdoganimi, desha te dijë me mirë rreth saj sepse më ka ardh njoftimi për zhdoganim.

  Faleminderit.
   
 2. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  Cdo produkt qe kalon vleren 20Euro mundet me nal dogana per me zhdoganu dhe te kerko dikun 19% te cmimit ska lidhje vendi nga vjen nese eshte dhurat atehere eshte tjeter sen a nese eshte blerje duhet me pagu TVSH pa marr parasysh vendin e dergeses.
   
 3. blleekkzz

  blleekkzz Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  Sipas faqës zyrtare të doganës së Kosovës ësht cekur ky rregull " Nëse mallrat janë të importuara nga vendet anëtare të CEFTA-s dhe atë e dëshmon me certifikatën mbi origjinën e mallit (EUR1) nga shteti përkatës at’her lirohet nga taksa doganore prej 10%." por mësaduket Gjermania nuk është anëtare e CEFTA-s

  A je i sigurtë që është 19% mos ndoshta 29% ?
   
 4. OmeRfrom02

  OmeRfrom02 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  245
  Pëlqimet:
  49
  Pikë nga trofetë:
  38
  19% eshte
   

Shpërndaje faqen

Loading...