1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Blej crypto online pa KYC

Tema tek 'Valutat Tjera Virtuale' e hapur nga Slumerican, 14 Prill 2022.

 1. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje.
  Po me duhet nji site legit per blerje te crypto valutave. Krejt site cka i kom perdor ma heret ose cka i gjeta tash po kerkojn KYC. Po me duhet dicka e shpejt. Payment metoda visa credit/debit card.

  Faleminderit.
   
 2. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje po gjej rastin ketu te pyes per dicka pasi nuk dua te hap nje tem tjeter ndjese slumerican.
  Ne cfare platforme mund te blej kriptomonedha (qe lejohet ne Albania).
  Gjithashtu ku mundem te gjej nje platforme qe te investoj ne Aksione. ( qe funksionon ne Albania).
  Faleminderit.
   
 3. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje beyourself.
  Une perdori Binance me payment metod kredit kart. Fillimisht te preferoj ta verifikosh llogarin me passaport/id.
  Gjithashtu perdori Paxful dhe Moonpay.com
  Sa i perket investimit ne aksione nuk kom dijeni.
   
  beyourself pëlqen postimin.
 4. beyourself

  beyourself Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Te falenderoje per informacionin Slumerican.
  Atehere un mesova se ku mund te investoja ne shume kompani te ndryshme dhe te kisha shume aksese. Ajo eshte BKT Smart Invest, Banka Kombetare Tregtare. Mund te krijoni nje account demo dhe te mesoni aty se si te investoni dhe te shikoni te cilat jane kompanite qe mbeshtet bkt smart. Dhe dicka ( BKT ESHTE NE SHTETIN SHQIPTARE)
   
  Slumerican pëlqen postimin.
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,562
  Pëlqimet:
  1,287
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ca kuptimi ka me perdor credit card pa KYC, ti direkt le te dhenat e kartes (emer mbiemer)
   
 6. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  329
  Pëlqimet:
  76
  Pikë nga trofetë:
  38
  Po me te vertet qe lo emer dhe mbiemer. Po nuk lo Passport / ID , Fotografi (selfie) , Adresen e banimit, qytetin.
  Thjesht nje prej arsyjeve kryesore pse crypto eshte ber kaq e famshme eshte per kete arsyje. Njerzit kan lirine te bejn transaksione te ndryshme pa shume pytje dhe verifikime. A sosht kjo nje prej arsyjeve kryesore?
  Shembull ne Binance e kom te verifikum KYC po ne kompania tjera qe nuk ja u di security policy apo thjesht nuk ju besoj nuk kom qef me ja u dergo krejt kto t'dhana personale.
   

Shpërndaje faqen

Loading...